Mācāmies vērojot

Ir aizvadīts vēl viens darba un notikumu pilns mācību gads. Kā iespēju noslēgt šo mācību gadu uz pozitīvas un izglītojošas nots, 30. maijā Misas vidusskolas audzēkņi devās mācību vizītē uz trijiem Latvijas vadošajiem uzņēmumiem projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros.

Pirmais uzņēmums, kuru MVSK skolniekiem bija iespēja apmeklēt, bija “AS GRINDEKS”, kurā mums  pastāstīja par tā darbību, nepieciešamo izglītību un kvalifikāciju, lai varētu tur strādāt. Uzzinājām, ka uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz 77 valstīm un nozīmīgākie tirgi ir Eiropas Savienības valstis, Krievija un pārējās NVS valstis, ASV, Kanāda, Japāna un Vjetnama. Starp audzēkņiem bija arī tādi, kas savu dzīvi nākotnē vēlas saistīt ar medicīnu un farmāciju. Pēc lekcijas viens no uzņēmuma laborantiem rādīja eksperimentus, lai ieinteresētu  par ķīmijas zinātni. Eksperimenti bija  vizuāli aizrautīgi, bija arī iespēja izmēģināt kādu no eksperimentiem līdzdarbojoties. Saņēmām piedāvājumu jaunajiem ķīmiķiem nākošajā mācību gadā apmeklēt piecas nodarbības, lai aktīvi iesaistītos un labāk iepazītu darba procesu uzņēmumā.

Otrā pietura mūsu ekskursijas maršrutā bija “Rīgas motormuzejs”,  viena no audzēkņu gaidītākajām apskates vietām. Muzejā mums katram bija tā iespēja apskatīt plašo spēkratu klāstu, uzzināt, kā no 16.gs. attīstījās mašīnas, apskatīt pirmo BMW modeli un daudzas citas ekspozīcijas. Muzejā ir apskatāmi vairāk kā 100 unikāli senie spēkrati, bet muzeja krājumi arvien tiek papildināti ar nozīmīgiem jaunieguvumiem. Jāatgādina, ka muzejs tika rekonstruktēts un jau divus gadus tiek piedāvāta interaktīva tehnikas un tās attīstības vēstures iepazīšana. Muzejā ieguldītās investīcijas ir labi redzamas, tas ir mūsdienīgs un apmeklētājiem saistošs.

Kā noslēdzošais apskates objekts bija ekoloģiskās kosmētikas ražotne “Madara”, kurā pastāstīja par uzņēmuma dibināšanu, tā darbību un ražošanas procesu, kuru bija iespēja vērot. Notestējām  dažādu kosmētikas produktu ietekmi  tos izmēģinot,  saņēmām dažādu produktu  paraudziņus, lai varētu tos labāk iepazīt. Mēs ticam, ka ķermeņa kopšana un rūpes par sevi atstāj lielu iespaidu ne tikai uz mūsu ķermeni, bet arī uz personības veidošanos. Tā liek starot ne tikai mūsu sejām un ādai, bet arī  sirdīm,  ko apliecināja ekskursijas vadītāja.

Ekskursijas mērķis  bija– karjeras izglītības veicināšana, ražošanas procesu izzināšana, tehnoloģiju attīstības vēstures iepazīšana. Gribējām labāk izprast, kā skolā iepazītās zinātnes ietekmē dažādus procesus ražošanā. Mūsuprāt, mērķis tika sasniegts – priekšstats par  ražošanas procesu norisēm apskatītajos uzņēmumos, to nozīmi Latvijas ekonomikas attīstībā un idejas savas karjeras ceļa virzībai  iegūtas. Lielas paldies uzņēmu pārstāvjiem, kuri mums veltīja laiku un skolas direktorei Annai Balgalvei par projekta vadīšanu un ekskursijas organizēšanu.

 

                                                   Ekskursijas dalībniece Marika Sadovina

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *