Ziemīgas aktivitātes Meteņdienas noskaņās!

Ziemas baltums šogad pārsteidz  un dažbrīd, tā vien aicina kopā ar bērniem doties uz kalnu un ļauties tādam īstam  priekam, pievienojoties bērnu smiekliem…

Tieši smieklu un prieka piepildīta, izvērtās Meteņdiena  “Mazajā skoliņā”. Šajā gadā Meteņi, gluži kā negribēdami ziemu vēl tik ātri laist prom, bija sniegoti un dzestri! Dažbrīd,  vējš iemanījās iegriezt arī pa kādam sniega virpulim, tomēr tas nebūt neliedza baudīt svētkus, kas solīja drīzu pavasara nākšanu…

Netipiski citos gados piedzīvotajam, šogad  bērni Meteņdienas noskaņas baudīja orientējoties un pildot kontrolpunktos atrastās norādes.

Norādes, uzdevumi un aktivitātes tika saistītas ar Meteņu tradīcijām, tādēļ bērni, aizrautīgi darbojoties, spēja papildināt zināšanas par šo svētku būtību un ieražām senajos laikos.

Kādā no kontrolpunktiem  tika noskaidrots, ka bez – Miesmeša, Vastlāvja, Aizgavēņa, Buduļu vakara, Meteņus dēvē arī par Pīrāgu dienu, tādēļ mēs, pēc aktīvi piepildīta rīta, īstenā Meteņu tradīciju garā, pulcējāmies visi kopā uz aromātisku piparmētru tēju un gardiem pīrādziņiem, jo kas gan būtu svētki, bez kopā būšanas… ?!

Metodiķe Ramona

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *