Sporta tūrisma pulciņš Ukrainas Karpatos.

Kad ir pienākusi vasara, sporta tūrisma pulciņa audzēkņi dodas kalnos. Šogad jūlija sākumā mūsu izvēle bija Ukrainas Karpati ar uzkāpšanu augstākajā valsts virsotnē – Goverlas kalnā.

6.jūlija pirmajās minūtēs sākās mūsu ceļojums un tas ilga 8 dienas. Ceļojumā piedalījās 25 dalībnieki – mūsu skolas B grupas audzēkņi, bijušie skolas tūristi, kā arī mūsu draugi no Jelgavas, Rīgas, Valmieras un biedrības „Jaunatne smaidam”.

Brauciena laikā ieguvām jaunas zināšanas: 1) kā šķērsojama Eiropas Savienības robeža ( kopā uz robežām pavadījām 9 stundas), 2) kā dzīvo Ukrainas kalnu apgabalu un Ļvovas pilsētas  iedzīvotāji  ( tā ir milzīga starpība), 3) kā izdzīvot kalnos, ja laika apstākļi nelutina .

Mūsu viens no pārsteigumiem bija ceļi , pareizāk sakot, celi tur bija bijuši vairākus desmitus gadu atpakaļ, tagad – bedres, pa kurām māk braukt tikai vietējie, starp citu, Ukrainā mašīnām nav jāiet tehniskā apskate, bet apdrošināšanai gan jābūt. Uz ciematu , kur bija paredzēts pārgājienu pa kalniem nebija iespējams aizbraukt, tāpēc posmu veicām kājām.

Visās pārgājiena dienās laiks mūs nelutināja – sākumā tas bija brāzmains lietus, naktī  klanos pat pērkona negaiss, vēlāk nemitīgi mūs pluinīja vējš. Lieki teikt, ka gandrīz viss apģērbs bija jāvelk mugurā un sauļošanās krēmi palika neizmantoti.   Pārgājienā nogājām 56km trijās dienās, nakšņojām gan kalnu pļavās , gan pie Berbeskula  ezera 1879m.v.j.l., protams, uzkāpām Goverlā – augstākajā Ukrainas virsotnē – 2061 m.v.j.l., kur atstājām Latvijas karodziņu.

Vēl brauciena laikā iepazinām mazu pilsētiņu Jasiņu, kurā nakšņojām  aptuveni 90 gadus vecā tūristu bāzē, baudījām speķi, ukraiņu boršču, vareņņikus un citus labumus.  Brauciena noslēgumā senās pilsētas Ļvovas apskate. Ļvova ir sena poļu pilsēta ar skaistu vecpilsētu, pār kuru paceļas kalns, no kura paveras  fantastisks skats , daudzi cilvēki dodas sagaidīt uz šī kalna saulrietu, arī mēs. Ekskursijas laikā iepazinām Georga klosteri, LIčakovas  grezno kapsētu, pabijām Kafijas muzeja pazemē un staigājām pa pilsētas romantiskajām ieliņām.

Atziņas no brauciena: Gustavs: „”Tā bija ļoti laba kompānija, jo vienkārši mēs bijām viens otram blakus, lai cik grūti mums arī būtu.” Anastasija:” man patika gulēt sausā teltī, kamēr ārā lija. Kalni bija neaizmirstami, īpaši pērkona negaisa laikā naktī!” Monta: „ Kalnos biju pirmo reizi, Goverlā uzkāpjot  jutos lieliski!” Tīna: „Tos iespaidus nevar izstāstīt, tie ir jāizjūt. Bija vietas, kur katrs pats sevi knapi nesa, bet tas bija forši!!!”

Nākošo gadu turpināsim iepazīt Karpatus Slovākijā. Ja vēlāties pievienoties – dosimies kalnos!

Tūrisma pulciņa vadītāja Ingrīda Vaisjune

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *