Latvijas Valsts Mežu “Meža ekspedīcija”

Sākoties jaunajam mācību gadam, Latvijas Valsts Meži atsāk nodarbību ciklu, lai iepazīstinātu skolēnus  ar mežu zinātni, mācītu saprast un mīlēt mežu.  Arī mūsu skolas 6.klases skolēni  11. septembrī piedalījās LVM rīkotajā “Meža ekspedīcijā” Olaines mežā.  Mūs sagaidīja zinoši, atraktīvi un ļoti laipni LVM darbinieki. Trīs stundu ilgajā  pārgājienā  apmeklējām desmit tematiskās pieturas.

Mēs uzzinājām, kas ir selekcija, kā jāstāda un jākopj mežs, kā izmērīt koka garumu ar vienkāršu metodi, neizmantojot tehnoloģijas, kā jānosaka koka vecums. Noskaidrojām, kā jāretina mežs, kā izvēlas  “vinnētājus un zaudētājus”, kā tas  jāsargā.

Mēs piedalījāmies arī praktiskajās nodarbībās, būvējām tiltu no dēlīšiem, neizmantojot naglas, skaitījām  un mērījām kokus, atklājām koksnes produktus. Lūk, daži skolēnu atzinumi:

Jānis: “Mums patika pildīt uzdevumus katrā stacijā.”

Raimonds: “Man vislabāk patika stacija “Retinām kokus”. Bija labi , ka varēju atcerēties visu par zāģera ekipējumu. “

Markuss M. “Ekspedīcija bija ļoti interesanta. Uzzināju daudz jauna. Vislabāk man patika celt tiltu.”

Katrs skolēns guva kādu vērtīgu atziņu, uzzināja to, par ko nebija ne jausmas. No meža iznācām nedaudz noguruši, bet  priecīgi. Tagad uz mežu lūkosimies ar redzīgākām acīm, novērtēsim to bagātību, ko mežs mums var sniegt. Tā nav mērāma tikai naudā, tā ir iespēja elpot tīru, skābekļa bagātu gaisu, redzēt skaistas meža ainavas, izjust dabas  vareno spēku un prast to aizsargāt.

 

6. klases audzinātāja S. Kovale

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *