Iepazīstot senlatviešu pili

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, Misas vidusskolas 1. – 4. klašu skolēni, 25.septembrī devās mācību ekskursijā. Mūsu ceļš veda uz Lielvārdi, kur apskatījām un iepazinām senlatviešu koka pili, tas ir, Uldevena pili.

Pilī apskatījām  12. – 13. gs. senlatviešu cietokšņa aizsargbūves, dzīvojamās mītnes, iedzīvotāju sadzīvi un viņu tērpus.

Skolēni uzzināja daudz interesanta par mūsu senču dzīvi, viņu dzīvesveidu un paražām, un ticējumiem.

To, ka tolaik cilvēki bija mazāki augumā un  dzīves ilgums viņiem bija ievērojami īsāks, nekā mūsdienu iedzīvotājiem.

Apskatot pili, bija jāsargā galva, jo ēku durvis līdzinās nelieliem caurumiem sienā, un tās veras uz iekšu, lai ziemā, sasniegot sniegam, varētu tikt ārā no mājas.

Bērni labprāt, aktīvā kustībā, izstaigāja tā laika zemās būves, iejutās pils aizsarga lomā uz aizsargcietokšņa.

Šī nodarbība bija neliels ieskats mūsu tautas vēsturē.

Pēc tam devāmies uz Skrīveru pārtikas kombinātu – vecāko konfekšu “Gotiņa” fabriku Ziemeļeiropā. 1957. gadā Skrīveru pārtikas kombināts pirmais Latvijā sāka ražot leģendāro piena konfekti “Gotiņa”. Tātad ir nosvinēta 60 gadu jubileja.

Ekskursija bija lieliska iespēja izzināt uzņēmuma vēstures līkločus, apskatīt konfekšu “Gotiņa” papīrīšu kolekciju un baudīt  ekskluzīvās “Gotiņas” “kažociņā”.

Bērniem lielu prieku sagādāja darbošanās – konfekšu tīšana, kas izrādījās pietiekami grūts un atbildīgs darbs. Kad konfekšu tīšanas prasme  bija apgūta, katrs jaunais meistars saņēma sertifikātu, kas to apliecina.

Skolēni iepazina roku darba iespējas mūsdienās un tā vērtību.

                                                            1.klases audzinātāja Inga Spangere

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *