Rudens veltes Miķelim

Šogad Mazajā skoliņā bijām iecerējuši Miķeļdienu godināt ar daudzveidīgām rudens ziedu kompozīcijām – dāliju un asteru sveicieniem. Tomēr pagājušās nedēļas dzestri baltie rīti nāca ar atgādinājumu, ka Miķeļi ir ziemas priekšvēstneši un puķu mūžs ir tik īss, cik atvēlēts līdz rudens salnām. Nācās mainīt ieceri un kompozīcijas veidot no tradicionālajām rudens veltēm.

Miķelītis labs vīriņš,
Tam svārciņi tumšpelēki;
Labāk svārki tumšpelēki
Nekā balta cepurīte.

Miķeļos saka, ka ziemas vārti tagad vaļā, un tas nozīmē, ka no šīs dienas jau gaidāms, ka sāksies aukstāks laiks, tāpēc vajag steigties izbaudīt saulainās un krāsainās rudens dienas. To arī darīja Mazās skoliņas bērni un vecāki, kopā veidojot tiešām pārsteidzošas kompozīcijas no visdažādākajiem materiāliem.

Pats galvenais (un patiesākā šādu izstāžu jēga) ir darboties kopā visiem – kopā ar bērnu meklējot materiālus kompozīcijai un darinot to. Ieguvums ir pāris stundas labi pavadīta laika. Prieks un lepnums bērnu acīs par kopīgi paveikto ir vislabākais novērtējums katram darbiņam – vai tas ir liels, vai mazs. Tādi brīži bērniem paliek atmiņā, un tas ir ļoti svarīgi.

Tāpēc sakām sirsnīgu paldies vecākiem par atsaucību Miķeļa dienas izstādes veidošanā! Mēs visi kopā ejam vienu ceļu:  mācāmies, darot.

 

Ilona Zariņa, pirmsskolas izglītības iestādes metodiķe

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *