Vēstures konkurss

26. septembra saulainajā dienā Skrīveru dendroloģiskajā parkā notika 4. Orientēšanas – vēstures pētnieku sacensībās, kas pulcēja vairāk kā 30 komandas no visas Latvijas, kopējā tēma – „Karavīrs laiku lokos”. Arī mūsu skola šogad piedalījās 8. – 9.klašu grupā ar komandu „Būs labi!”. Komandas sastāvā – Anastasija Paula, Tīna Spalva, Aleksis Karpovs un Monta Maslova.

Pļaviņu ģimnāzijas skolotājs – Edgars Bērziņš, plaši pazīstams ar savām vēstures skolotāja stundām Latvijas TV, kopā ar kolēģiem bija sagatavojuši 12 uzdevumus, kuru izpildei bija nepieciešamas gan spējas orientēties apkārtnē, gan vēstures zināšanas, kolektīvisma gars un , protams, prieks par to, ko dara. Tēma 8. – 9. klašu grupā bija „Latviešu karavīrs 1. Pasaules kara laikā”. Uzdevumi bija neparasti – izvēlēties, kuri ieroči tika lietoti 1. Pasaules karā, kādi bija karavīru uzpleči, kā arī citi. Atbildes bija jāsniedz ar mobilās aplikācijas palīdzību.  Interesants bija arī kapteiņu konkurss – granātas mešana stāvus, tupus un guļus. Mūsu pārstāve Monta iekļuva finālā.

Visi sacensību dalībnieki saņēma balvas – dabas skatu grāmatas par Skrīveriem un pateicības rakstus” par prieku”. Izpētot sacensību rezultātus, esam gandarīti – iegūta 6. vieta no 12 mūsu vecuma grupas komandām, tas ir labs rādītājs, jo šāda veida sacensībās startējām pirmo reizi.  Paldies jauniešiem par ieguldīto darbu gatavojoties šim konkursam!

 Vēstures  skolotāja Ingrīda Vaisjune

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *