Tūristi Ukrainā

        Laikā no 2. līdz 7. oktobrim 3 mūsu skolas skolēni pārstāvēja Latviju starptautiskajās sacensībās sporta tūrismā  „Volīnija 2019”, kas notika Ukrainā.  Sacensībās piedalījās 35 komandas no Ukrainas, Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas.

Izbraucām uz Ukrainu 02.10.19. no Misas vidusskolas. Pirmajā dienā bija paredzēts aizbraukt līdz Polijas pilsētai Belstoka,   kurā  bija mūsu hostelis.  Autobusā kopā bijām 21, daži cilvēki no Krāslavas, trīs no Misas un pārējie no Rīgas.

03.10.19. vēlu vakarā mēs jau bijām Ukrainā, sacensību norises vietā. Kempinga mājiņa, kurā dzīvojām ar lietuviešiem, bija īpaša. Istabiņa, kurā gulējām, bija plaša, bet auksta, jo grīdā bija neliels caurums, pa kuru pūta vējš!

04.10.19. bija individuālie starti. Diena bija sākusies interesanti, jo brokastīs ēdām ceptu skumbriju. Ap 09:00 devāmies uz starta vietu, kura bija 2 km no mūsu kempinga. Notika distanču  izrādīšana. Trase mūsu vecuma grupai tehniski nebija grūta, grūtāku to padarīja daži noteikumi, kas Latvijas sacensībās netiek ievēroti. Trases beigās, kad visi tehniskie uzdevumi bija paveikti, bija jāveic garš skrējiens augšā kalnā, kur bija finišs. Iegūtās vietas: Gustavs Jaunzemis 27. vieta, Kitija Krūmiņa 24. vieta, Monta Maslova 11. vieta.

05.10.19. diena komandu rallijiem! (Komandā-Monta, Gustavs, Kitija, Herberts Eglītis no Rīgas ). Starts bija 1,7 km no kempinga,  turp nokļuvām ar satiksmes autobusu, kurā atradās arī lietuviešu komandas un daži tiesneši. Startējām pirmie, rallijs bija ļoti viegls – 4,2 km ar pāris tehniskiem uzdevumiem. Skrienot trasē bija grūti sarunāties ar tiesnešiem, jo pārsvarā visi runāja ukrainiski. Komandu rallijā ieguvām 5. vietu. Vēlāk, kad visas komandas bija izskrējušas, mēs devāmies iepazīt Luckas pilsētu , bijām Ļubarta pilī, pēc tam pastaigā  iepazinām pilsētu.

06.10.19. – pēdējā diena Ukrainā – komandu tehnika. Trase bija gan tehniski, gan fiziski grūta, startējām trešie.  Svarīgākais te bija izjust savu pārinieku, jo startējām sasaitēs.   Komandu tehnikā ieguvām 15. vietu, kopvērtējumā- 11. vieta . Pēcpusdienā braucām uz māju pusi, bet priekšā bija Ukrainas un Polijas robeža, tur pavadījām 6 stundas,  tikai ap 04:00 bijām hostelī Polijā-Belstokā. 07.10.19. vēlu vakarā  atgriezāmies Latvijā.

No šī brauciena ieguvām lielu pieredzi, bija iespēja mērot spēkus ar citu valstu komandām no Lietuvas, Baltkrievijas un Ukrainas, kā arī iespēja iepazīt Ukrainas kultūru. Paldies komandas biedriem – Kitijai, Gustavam , kā arī vecākiem, skolotājiem un citiem līdzjutējiem!

Monta Maslova, tūrisma pulciņa dalībniece.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *