Pa seno rīdzinieku takām

6. novembrī Misas vidusskolas 1. – 4. klašu skolēni projekta “Latvijas skolas soma ” ietvaros apmeklēja Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju. Tuvojoties Latvijas svētkiem, pilnveidoja zināšanas par mūsu galvaspilsētas vēsturi.

Muzejā skolēni dalījās divās grupās. 1. – 2. klase apmeklēja muzejpedagoģisko nodarbību “Kā dzīvoja senie rīdzinieki”, bet – 3. – 4. klase – “Rīga leģendās un teikās”.

Nodarbību laikā skolēni iepazina vai atsauca atmiņā latviešu tautas teikas par Rīgas tapšanu, celšanu, sastapa Lielo Kristapu – Daugavas pārcēlāju, kura koka statuja atrodas muzejā. Ar interesi un aizrautību klausījās un aplūkoja arheoloģiskos atradumus, kas zemē gulējuši  tik ilgus gadus. Īpašu sajūsmu radīja no dzīvnieku kauliem gatavotās lietas – ķemme, nazis, adatas, slēpes un amuleti, kas pasargāja no ļauna. Pašdarinātā spēle ar cūkas kājas mazo kauliņu, kas ievērts diegā sagādāja vislielāko prieku. Skolēni uzzināja, ka senie rīdzinieki dzīvoja  koka celtajās mājās, kas līdzīgas iepriekšējā ekskursijā redzētajām – Lielvārdes koka pilī. Atzina , ka bija bailīgi apskatīt  cilvēka  kreisās rokas plaukstas ,kas bija nocirstas par naudas viltošanu. Vislielākais gandarījums bija iespēja tapt par Rīgas aizstāvi, izmantojot dažādos bruņu tērpus un ieročus. Skolēni guva nelielu ieskatu  kuģniecības vēsturē no sendienām līdz mūsdienām.

Skolēni apmeklēja arī Doma baznīcu un guva priekšstatu par baznīcu, tās nozīmi un darbību. Varēja apskatīt varenās baznīcas ērģeles, priecājās par  skaistajām, krāsainajām mozaīkām, kas tapušas no maziem, krāsainiem stikla gabaliņiem, tos sakausējot kopā. Kā arī aplūkoja milzīgo 70 kg smago Doma baznīcas gaili.

Skolēni izteicās, ka ekskursija bija aizraujoši izzinoša un radīja priekšstatu par senajiem rīdziniekiem, viņu dzīvesveidu.

Turpinājumā baudījām muzikālo koncertu “Saules raksti”, kas papildināja muzejā redzēto un dzirdēto .

1. klases skolotāja Inga Spangere

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *