Misas vidusskola – Labākā lauku vidusskolu grupā nominācijā IZAUGSME VĒSTURĒ

25. novembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē «Skolu reitinga 2019» svinīgā ceremonijā tika apbalvotas Latvijas labākās skolas četrās galvenajās kategorijās – labākā ģimnāzija, labākā pilsētas skola, labākā lauku skola un labākā specializētā skola. Šogad konkursam tika nominētas 53 skolas. Apbalvošanai nominēto vidū bija arī skola no Vecumnieku novada – Misas vidusskola.

Pasākuma iniciators un organizators ir Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas atjaunotājs un ilggadējs vadītājs, Draudzīgā Aicinājuma fonda dibinātājs un vadītājs Jānis Endele. Konkursa galvenais mērķis ir celt izglītības prestižu – stimulējot skolēnu un skolotāju radošo darbību, kā arī veicinot skolēnu intelektuālo spēju attīstību.

«Skolas vērtība ir nevis tās lielumā, bet gan zinībās. Es nerunāju par izcilām skolām, kas paņem «svešu materiālu» un gūst augstus sasniegumus, bet gan par lauku skolām, kas uz savas bāzes, kāda lauku skolās ir, spēj veikt brīnumus,» atzīst J. Endele. Uz retorisku jautājumu, kas ir skola, Endeles kungam ir viena atbilde – SKOLOTĀJS. «To gaismu pa logiem – lieliem vai maziem, var ienest tikai skolotājs. To siltumu telpās var radīt tikai skolotājs. To ticību bērnos var iedvest tikai skolotājs!» svinīgajā sarīkojumā teica J. Endele.

Mūsu skola bija to skolu vidū, kas saņēma apsveikumu par panākumiem šajā konkursā un ielūgumu būt kopā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē balvas pasniegšanas ceremonijā. Līdz pēdējam brīdim saglabājās intriga par balvu, bet mums nebija liels pārsteigums, saņemot balvu par izaugsmi vēsturē lauku skolu grupā. Šajā gadā skolēni uzrādīja 4. labāko sniegumu valstī (eksāmenu kārtoja 3 absolventes, no kurām 1 studē Latvijas Universitātē, Vēstures un filozofijas fakultātē).

Interesi skolēnos par šo jomu veido SKOLOTĀJS ar savu dedzību, ar lielu mīlestību uz savu zemi un tās kultūrvēsturisko mantojumu. Mūsu skolā tā ir skolotāja Ingrīda Vaisjune, kura lieliski prot kopā ar bērniem izlasīt, izrunāt, izsapņot un izstaigāt  vēsturi, ar savu aizrautīgo attieksmi un dedzību radīt interesi bērnos, kas arī norošina šos sasniegumus. Liels paldies viņai par šo sirds darbu!

Balvu pasniegšanas ceremonijā Tautas Frontes dibinātājs, publicists Dainis Īvāns savā apsveikuma runā akcentēja katras Latvijas skolas unikalitāti un, sasaistot ar šā brīža izglītības reformu valstī, minēja to, ka katras skolas zaudējums ir liels zaudējums valstij. «Lai visas skolas ceļas un attīstās uz vietas, nevis kravā mantas un dodas uz citu pusi, lai iet līdzi labāko skolu līmenim –  mēs esam izcili un būsim izcili,» uzsvēra D. Īvāns.

Bija prieks būt kopā un saņemt pozitīvas emocijas gan no kopīgās pasākuma gaisotnes, gan vienam no otra. Mūsu kopīgs uzdevums ir saprast, ka ikdienas skolas uzdevums ir attīstīt skolēnos spēju mācīties, kura nebeidzas ar centralizēto eksāmenu nokārtošanu, bet tā turpinās mūža garumā.

 

Skolas direktore A. Balgalve

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *