Aprīlis 2019

Konkurss “Gada skolēns – 2019” Bauskā

9. un 11.aprīlī Bauskā norisinājās starpnovadu konkursa “Gada skolēns-2019” 2. kārta, kurā piedalījās talantīgākie un centīgākie skolu jaunieši no Vecumnieku, Bauskas, Iecavas un Rundāles novada skolām. Misas skolu šogad pārstāvēja:

8.-9. klašu grupā—Anastasija Paula ( 8.klase.)

10-12. klašu grupā—Kristīne Kārkla (12.klases.)

9. aprīlī abas meitenes piedalījās eseju konkursā ar tematu “Ja es būtu valsts prezidents vai skolas direktors.” Tajā pat dienā viņas rakstīja erudīcijas testu par Latviju, savu reģionu un novadu”.

11. aprīlī Anastasija un Kristīne Bauskas kultūras centrā pārstāvēja Misas vidusskolu 30 talantīgu jauniešu konkurencē ar saviem priekšnesumiem un prezentācijām. Anastasija ir beigusi Vecumnieku Mūzikas un Mākslas skolu, un viņas talants ir mūzika. Viņa spēlēja klavieru solo džeza valsi, kurš ar savu romantisko noskaņu aizkustināja klausītājus, jo auditorija kļuva neticami klusa, ieklausoties Anastasijas spēlē.

Kristīnes talants ir gleznošana, tāpēc savā priekšnesumā viņa bija izvēlējusies savas gleznas ar jūras motīviem, pieskaņojot un runājot tām atbilstošu Lijas Brīdakas dzeju.

Prezentācijā par sevi žūriju pārsteidza Anastasijas izcilie rezultāti matemātikas un krievu valodas olimpiādēs novadā.

Abas meitenes kopā ar vecākiem un audzinātājām ir uzaicinātas uz “Gada skolēns—2019” noslēgumu Rundāles pilī 9. maijā, kur tiks sveiktas par sasniegumiem dažādās nominācijās, jo šobrīd konkursa rezultāti vēl ir noslēpums.

Sarmīte Gausiņa – Elksne

Skolu teātru festivāls “Mazie spēlmaņi”

26. aprīlī Kurmenē notika Vecumnieku novada skolu teātru festivāls “Mazie spēlmaņi”.

Šajā pasākumā piedalījāmies ar Ināras Šteinbergas lugu pēc latviešu tautas teiku un nostāstu motīviem “Avotiņš cibā”. Par iestudēto lugu ieguvām “Sirsnīgākās izrādes” nomināciju. Festivāla žūrijas atzinību kā labākie aktieri saņēma vecmāmiņas lomas atveidotāja Evelīna Nikola Nurahanova un skopā saimnieka lomas atveidotājs Kristers Ivanovs.

Paldies vecākiem par atsaucību un atbalstu, sarūpējot tērpus, skolas tehniskajiem darbiniekiem par rekvizītu gatavošanu!

                                                                                                Teātra pulciņa vadītāja Inga Spangere

Saulainajā pavasarī, skolēni sacenšas četrcīņā

26. aprīlī, Valles vidusskolas stadionā, notika vieglatlētikas sacensības četrcīņā. Skolēni sacentās 60m skrējienā, bumbiņas mešanā, tāllēkšanā, 500m un 800m skrējienā. Ieskaitē tika ņemti vērā pieci labākie rezultāti starp vienas skolas komandas dalībniekiem. Tādejādi, sacentās ne tikai individuāli viens ar otru, bet arī komandu vērtējumā.

Misa vsk., zēni un meitenes sacensības iesāka ar 60m skrējienu. Zēniem vislabāk veicās Gustavam, bet no meitenēm savā komandā labākais laiks bija Kitijai Firlejai.

Tālāk zēni devās uz bumbiņas mešanu un meitenes uz tāllēkšanu. Bumbiņas mešanā Aleksis aizmeta 51.84m, kas bija labākais rezultāts savā komandā un trešais tālākais metiens starp visiem dalībniekiem. Savukārt, meitenēm tālākais lēciens savā komandā padevās Montai, pārspējot Kitiju Kūmiņu par 1 cm. Arī bumbiņas mešanā abas meitenes spēkojās līdzvērtīgi, un iekšējā komandas cīņā uzvarēja Monta, par nieka 6cm tālāk raidot bumbiņu. Zēniem tālākais lēciens sektorā padevās Aleksim.

Pēdējā disciplīnā zēniem bija jāveic 800m un meitenēm 500m. Vislabāk no Misas vsk., veicās Ņikitam, kurš izcīnīja trešo vietu starp visiem dalībniekiem.( 2:39 min) Meitenēm ātrāko laiku savā komandā sasniedza Monta.

Zēnu komandā piedalījās – Ņikita Karasevs, Edijs Litčenko, Gustavs Jaunzemis, Aleksis Karpovs, Aleksandrs Frolovs, Jānis Dūra, Eduards Kozlovs.

Meiteņu komandā piedalījās – Elizabete Albiņa, Kitija Firleja, Kitija Krūmiņa, Monta Maslova, Anna Šnore.

Vietu sadalījums:

(2005. un 2006. gadā dzimušie)

Zēni

  1. Valles vidusskola.
  2. Misas vidusskola
  3. Vecumnieku vidusskola
  4. Skaistkalnes vidusskola

Meitenes

  1. Vecumnieku vidusskola
  2. Valles vidusskola
  3. Misas vidusskola
  4. Skaistkalnes vidusskola

Turpinām mērķtiecīgi virzīties pretī saviem mērķiem!

Sporta skolotājs Rolands Plēsnieks

Misas vidusskolā Domrakstu diena!

Tradīcijas! Tradīcijas!

17.aprīļa dienā, tā ir Rūdolfu diena, Misas vidusskolā skolēni raksta domrakstus. Temati  ir saistoši, un tie izvēlēti atbilstoši mācību vielai.

Vai apzinies, kur palicis bērnības lielākais brīnums? Varbūt tas ir saskatāms caur skolas logu! Skrienot cauri skolas gadiem, varam atbildēt uz visiem ,,pareizi’’ un ,,nepareizi ‘’, ,,drīkst’’ un ,,nedrīkst”. Raksts skolas avīzei top ātri, jo jāpaspēj novērtēt laiku, ko atceramies. Bet skola..? Ja visi stāvētu uz galvas, tad skola būtu mans prieks, manas bēdas.

Lūk, šādi ir domrakstu temati! Izlobi pats!

Vērošana, brīnīšanās, atbildība – tas ir vērojams skolēnu rakstītajos domrakstos. Radoši, izjūtām bagāti ir viņu tēli – pavasaris, vasara, laime, skola, vecāki.

Veiksmīgāk uzrakstīto domrakstu autori balvā  saņem  ābolu.

                                                                                   Sk. D.Oškalne

Mācību ekskursija “Koka daudzveidīgā dzīve”

23.aprīlī Misas vidusskolas 1. -4. klašu skolēni devās izzinoši radošā ekskursijā  programmas “Latvijas skolas soma ” ietvaros.

Mēs ciemojāmies Garkalnes novada “Namdara darbnīcā”. Tur mūs viesmīlīgi sagaidīja un uzņēma mājas saimnieki Laura Batarevska un Kaspars Arnis. “Namdara darbnīcā”skolēni uzzināja, cik atšķirīgi izskatās, skan, smaržo un kalpo dažādu sugu koki. Tie, kas vēlējās, varēja iepūst “Tālavas taurētāja” taurē, kura gatavota no bērza tāss.Skolēni apskatīja un novērtēja liepas koka darinātās abras daudzveidīgās izmantošanas iespējas mūsdienās. Savkārt, kaulēšanās ar koka olām sagādāja lielu prieku.

Visi skolēni izmēģināja koka zāģēšanu ar veco, labo zāģi, kuru sauc par divroci, nomizoja baļķi ar slīmestu,izgatavojot izejas biļeti jeb suvenīru sev – skaidu, mācījās dzīt tapu, grebt sili.

Tikpat aizraujošas bija senās spēles un rotaļas, kā staigāšana ar koka kājām, vilciņa griešana, spēkošanās ar spilveniem uz baļķa, šūpošanās lielās šūpolēs, fotografēšanās  milzīgi lielā putna ligzdā. Vissatraucošākais piedzīvojums  bija 85 m nobrauciens ar trosi pāri dīķim. Varējām atpūsties labiekārtotā piknika vietā, cienāties ar spēka tēju Ugunskura namā un cept  desiņas.

Šī bija aizraujoši, interesanti  un aktīvi pavadīta pavasara diena!

                                                                                                                4.klases skolotāja Inga Spangere

Sporta pasākums “Oliņ boliņ” Misā!

24. aprīlī Misā pulcējās Vecumnieku novada 2. klašu skolēni, lai draudzīgi un aktīvi iesaistītos dažādās aizvadīto svētku aktivitātēs. Dalībniekiem bija iespēja darboties 7 stacijās, katrā gūstot jaunus, neparastus piedzīvojumus. Mazie sportisti veica Lieldienu skrējienu lielos zābakos, salasot vai paslēpjot olas, trāpīja mērķī,
pārvarēja purvu, atpazina ievērojamākās Vecumnieku novada un Latvijas vietas un augus, izgāja slepeno gājienu aizsietām acīm, izbaudīja zaķa lēcienu, pārbaudīja savu pacietību, makšķerējot zivis.

Paldies sākumskolas skolotājām Agritai, Natālijai un Dinai par idejām, par sagatavotiem tehniskiem  darbiem, atbalstu, gatavojoties pasākumam!

                                                                                                Sākumskolas MK vadītāja Inga Spangere

Izkrāso dienu!

Misas vidusskolas bibliotēkā Lieldienu noskaņās apskatāma izstāde “Izkrāso dienu!”.

Izstādē apskatāmi latviešu valodas un literatūras skolotājas Dales  Oškalnes darinātie plecu lakati. Izstāde būs apskatāma visu aprīļa mēnesi.

Ja ir interese pašam tādu lakatu darināt, skolotāja Dale labprāt to ierādītu gan individuāli , gan radošā darbnīcā.

 

                                                               Skolas bibliotekāre Ilze Arāja.

Ceļā uz XII Latvijas jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem

Izskanējis otrais un šogad pēdējais skolu 5.— 9. un 5.—12. klašu koru konkursa posms, kas notika Jelgavas 4. vidusskolā.
Konkurss ar 3 posmiem gaidāms nākamgad, skolēnu Dziesmu svētku gadā, kad finālkonkurss būs vasaras vidū.
Tas, ka nākamais ir skolēnu Dziesmu svētku gads, jūtams daudzās niansēs—repertuāra sagatavošanā, novada koru gatavībā un darba kvalitātes ziņā. Arī šogad mūsu skolas meiteņu koris ar milzīgu darbu un atdevi gatavojies gan uz novada, gan reģiona skati. Tas, cik ļoti meitenēm acīs „deg” kora mūzika, cik ļoti viņas ir ieinteresētas cīnīties par mazāko punktu simtdaļu, liek apjaust—esam uz pareizā ceļa. Neapšaubāmi, konkurence ir liela un kori savu sniegumu rāda augstākajā līmenī, rezultātus izšķir desmitdaļas. Esam priecīgi, ka varam sniegt un rādīt līdzvērtīgu rezultātu (39.95 punkti) pilsētu skolu koru vidū.
Paldies manām meitenēm par tik nesavtīgu darbu, gatavību un tiekšanos uz augstākiem mērķiem! Paldies skolas vadībai par atbalstu un līdzi jušanu!
Mūzikas skolotāja Zaiga Jēgere