Aprīlis

Vecumnieku novada skolu tautas deju kolektīvu skate

Priecājamies par mūsu skolas tautas deju kolektīvu un viņu skolotājas Valijas Vainas gūtajiem panākumiem Vecumnieku novada skolu tautas deju kolektīvu skatē 12. aprīlī ( 1. klases TDK – Augstākās pakāpes diploms, 3. – 4. klašu TDK – Augstākās pakāpes diploms, 5.-6. klašu TDK – I pakāpes diploms, 7. – 12. klašu TDK – I pakāpes diploms). Paldies vecākiem, skolotājiem un visiem, kuri palīdzēja gūt šos augstos sasniegumus!

 

Skolu teātru festivāls “Mazie spēlmaņi”

28. aprīlī Kurmenē notika 5. Vecumnieku un Neretas novada skolu teātru festivāls “Mazie spēlmaņi”. Šajā pasākumā otro gadu piedalījās arī mūsu mazie spēlmaņi no 2. klases. Viņi bija sagatavojuši Anitas Grīvas ludziņu “Trīs laimīgi zaķi”.

Festivāla žūrijas atzinību, kā labākās aktrises, ieguva vāverītes Čirkas atveidotāja Evelīna Nikola Nurahanova un kaķenītes Minces atveidotāja Laura Spangere.

Mīļš un sirsnīgs paldies vecākiem par atsaucību un atbalstu, gatavojot tērpus, rekvizītus un līdzi jušanu festivāla laikā!

Teātra pulciņa vadītāja

Inga Spangere

KOKU DIENAS DZIMTMISĀ

Š.g. 27.aprīlī Dzimtmisas pamatskolā, Misas  vidusskolas pārstāvji – Adrians Brokovskis, Edijs Roķis, Līga Belruse, Viktorija Šakirova un Renāts Oļehnovičs, piedalījās Latvijas ekoskolu komandu konkursā – orientēšanās spēlē “KOKU DIENAS DZIMTMISĀ”.

Komandām bija jārāda publisks pieteikums ar devīzi „Ēdam atbildīgi”, jāizdomā komandas nosaukums, kas ir kāda koka nosaukums (mūsu komanda bija – Goba), jāstāda kociņi, jāpilda dažādi komandu uzdevumi. Noslēgumā visi baudīja uz ugunskura vārītu zupu.

Paldies komandai par piedalīšanos un Misas vidusskolas pārstāvēšanu šajā pasākumā!

Ekopulciņa vadītāja Iluta Soma

 

Karjeras diena Misas vidusskolā Kopā ar Ketiju Nēringu-Martinsoni un Reini  Martinsonu

Aprīļa mēnesis mūsu skolā ir karjeras izglītības mēnesis – dažādu profesiju pārstāvji viesojās mūsu skolā un stāstīja savus stāstus par to, kāpēc viņi savā dzīvē ir tieši tur, kur šobrīd atrodas, kas viņus interesē un ko iesaka jaunajiem sekotājiem – skolniekiem, jo drīz sāksies arī viņu lielais “stāsts”.

21.aprīlī Misas vidusskolā viesojās Ketija Nēringa-Martinsone un Reinis Martinsons, lai pastāstītu savu stāstu. Lai gan Ketija mūsu skolā pasniedz bioloģiju pamatskolā un it kā jau ir “mūsējā”, tomēr šī tikšanās atklāja tik daudz un iedvesmoja bez šaubām.

Ieskaitot bioloģijas skolotājas amatu, Ketija ir ļoti radoša personība. Viņa darina dažādus izstrādājumus no ādas, kā pati saka: “Man ļoti patīk senatnīgas lietas!” Viņas ikdienas apģērbā un aksesuāros arī var manīt viņas pašas gatavotās lietas, kas piedod savdabīgu akcentu viņas tēlam. Rotas, aksesuāri …
tas viss ir saprotams, tomēr pats interesantākais un pārsteidzošākais bija Ketijas otrs hobijs – loku šaušana. Viņa ir kluba  “Ģilde” biedrs. Viņas panākumi ir pārsteidzoši  un iedesmojoši – viņa ir bijusi 2017.gada pavasarī Pasaules čempionātā Rumānijā un uzstādījusi Pasaules rekordu loku šaušanā.

Ketijas vīrs Reinis nodarbojas ar akmens apstrādi, pieminekļu izgatavošanu un novietošanu. Viņš jau desmit gadus ir akmeņkalis. Viņa stāstu bija ļoti interesanti klausīties, viņš atklāja: “Skolā es biju pilnīgs PinkFloids, man mati bija ļoti gari un es spēlēju ģitāru. Vasarā, kad sapelnīju naudu, visu ieguldīju, lai nopirktu lielo mūzikas pastiprinātāju. Tad vēl domāju, ka savu dzīvi saistīšu ar mūziku.” Reinis ir gājis arī mākslas skolā, kas palīdz viņam tagad darbā – veidojot portretus un citus zīmējumus uz pieminekļiem. Reinim ir pašam savs uzņēmums, ja ir inerese, Reiņa darbus var aplūkot viņa mājas lapā – akmeņkalis.com.

Mūsu viesi aicina mums riskēt, nebaidīties atšķirties un darīt to, kas pašiem patīk un sagādā prieku! Aicinu arī savus skolas biedrus – iet pretī tam, ko vēlamies sasniegt un atcerēsimies, ka, jo vairāk mēs darām, jo vairāk mēs varam izdarīt! Veiksmi visiem piepildīt savus sapņus!

11.klases skolniece Mareka Sadovina

 

Misas vidusskolas koris muzicē Bruknas muižā

Lieldienas ir īpašs laiks. Tas iezīmē lielas pārmaiņas dabā, svētki atnes prieku par pavasara iestāšanos, savukārt visa kristīgā pasaule atzīmē Jēzus Augšāmcelšanās svētkus, kas iezīmē mūžīgo ticību un cerību, kam augstākam un varenākam. Kad šķietami, svētki jau galā, viss turpinās gan apkārtējo prātos un domās. Viss kļūst gaišāks un mīlestības pārpilns.

23. aprīlī Misas vidussklas 5. – 12. klašu koris devās uz Kalna svētību kopienu “Brukna” – Bruknas muižu, lai muzicētu un piedalītos Žēlsirdības svētdienas Svētajā Misē. Tika izpildīta Svētā Mise latīņu valodā, kā arī dziedāti dažāda veida garīgā repertuāra skaņdarbi.

Pēc dievkalpojuma koris vienojās kopīgā maltītē gan ar priesteri Andreju Mediņu, gan kopienas iedzīvotājiem un ikvienu, kurš bija atradis laiku būt svētdienā kopā un svinēt Svēto Misi.

Būtiski ikvienam no mums ikdienas skrējienā atrast vietu arī dvēseles mieram un sajust, “ka cilvēks ne no maizes vien dzīvo”.

Cieņas un mīlestības pilns paldies maniem koristiem un viņu vecākiem par kopā būšanu un vēlmi darīt lietas, kuras spēj celt augstāk, paldies skolas direktorei Annai Balgalvei par atbalstu un sapratni.

Liels paldies Kalnu svētību kopienas “Brukna” garīgajam tēvam Andrejam Mediņam par uzņemšanu un iespēju būt vietā, kas caurstrāvo Dieva klātbūtni.

Kora vadītāja Zaiga Jēgere

 

3.vieta Latvijas 41.skolēnu zinātniskajā konferencē

Latvijas 41. skolēnu zinātniskajā konferencē piedalījās un savu darbu prezentēja Anna Jaunzeme. Savu darbu par tēmu “Kvalitatīva vispārējā vidējā izglītība – skolēnu un skolotāju skatījums”,  Anna aizstāvēja socioloģija sekcijā, LU Sociālo zinātņu fakultātē. Kopā šajā sekcijā bija 23 darbi. Dienas beigās tika paziņoti rezultāti, Anna ieguva godpilno 3.vietu. Apsveicam Annu, darba vadītāju un vecākus!

Liels paldies par atbalstu Annas vecākiem!

 

Lielā talka

Lielā talka ir tradicionāls vides pasākums Latvijā, kas tiek rīkots kopš 2008.gada. Talkas mērķis: “Padarīt Latviju un Baltijas jūras reģionu par tīrāko vietu pasaules kartē.”

Arī mēs, Misas vidusskolas skolēni, skolotāji, darbinieki un vecāki, piedalījāmies Misas ciemata teritorijas un tai piegulošo ceļmalu sakopšanas talkā, kā arī Lejzemnieku kapu sakopšanā.

Tika paveikts milzīgs darbs. Pēc talkas, klausoties skolēnu čalās pie tējas tases un cepumiem, varēja pamanīt gandarījumu par paveikto. Katram savs stāsts – kurš dziļāko grāvi iztīrījis, kurš lielāko riepu ceļmalā atradis, kuram smagākais maiss, kuram garākais ceļš bijis jāveic. Sarunas turpinājās vēl ilgi, varēja manīt gandarījumu par paveikto.

Vēlos teikt milzīgu PALDIES visiem, klašu kolektīviem, skolotājiem, skolas darbiniekiem un arī vecākiem, kuri atbalstīja un piedalījās talkā. Kopā mēs varam daudz!

Iluta Soma

Sporta tūrisma pulciņš 2017.gada aprīlī

2017.gada pavasaris sporta tūrisma pulciņa dalībniekiem nācis ar iespējām atkal baudīt Latvijas mežu pievilcību, piedaloties dažādās sacensībās.

5. aprīlī Tērvetē notika Latvijas kausa orientēšanās sportā Zemgales – Kurzemes posms. Šāda veida sacensības notiek otro gadu, abus gadus mūsu skola ir aktīva šo sacensību dalībniece, šogad uz sacensībām devās 11 jaunie sporta tūristi. Kopumā Zemgales – Kurzemes posma sacensībās piedalījās 33 komandas, arī pagājušā gada uzvarētājas komandas no Jelgavas.Tērvetes dabas parka teritorijā pie Iršu dārza tika izvietoti daudzi kontrolpunkti – pakalnos, gravās, pie apskates objektiem u.c., tas nozīmē, ka te noderēja gan prasme precīzi orientēties, gan bija nepieciešama laba fiziskā sagatavotība.
Misas vidusskolas komanda ieguva 15. vietu, savācot  1889 punktus, labākie mūsu skolas orientieristi: Edijs Ancviers un Sintija Neimane ierindojās 6. vietā savā vecuma grupā, bet Edvīns Litčenko un Tīna Spalva savā vecuma grupā palika desmitie.

Līdz ar pavasara atnākšanu atsākušas arī orientēšanās seriāla sacensības Ogrē – „Reljefs 2017.” Tās mēs apmeklējam, lai apgūtu un pilnveidotu prasmi orientēties. Liels paldies skolēnu vecākiem, kas jauniešus pēc kārtas ved uz šīm sacensībām ar savu transportu. Šī seriāla posma sacensības vēl tikai iesākušās, tās noslēgsies 7. jūnijā. Godalgotās vietas jau izcīnījuši Monta Maslova, Tīna Spalva un Emīls Briedis.

22. aprīļa drēgnajā un vējainajā dienā notika Latvijas jaunatnes sporta tūrisma čempionāta 3. posma sacensības Biķerniekos. Uz šīm sacensībām devās 2 komandas: visjaunākās  un jaunākās grupas pārstāvji, bet vecāko grupu audzēkņi un to draugi, B. Hercoga, A. Melngaile, S. Neimane, E. Litčenko, A. Brakovskis, M. Kante un T. Jaunzemis,  bija lieliski tiesneši. Komandām distancēs bija jāveic uzdevumi, kas prasīja komandas sadarbību, izturību, līdzsvara izjūtu, spēku un veiklību. Sacensību trase veda pa paugurainu priežu mežu, tāpēc lieti noderēja prasme orientēties. Mazāko sportistu distancē tika pārbaudītas dalībnieku  pamatprasmes. Šajā vecuma grupā startēja 13 komandas un mūsu sportisti pārliecinoši izcīnīja 2. vietu. Komandas sastāvā startēja 4. klases skolēni: Georgs Spalva, Anna Šnore, Monta Maslova un Daniels Galkovs. Jaunākās grupas skolēnu sniegums arī ir atzīstams, no 9 komandām iegūta 4. vieta. Komandas sastāvā: Tīna Spalva, Ričards Naumenko un Elmārs Spalva.

Nākošās čempionāta sacensības tikai rudenī, tāpēc visu pavasari un vasaru jākrāj spēki. Vēlu visiem labi pabeigt  pavasara orientēšanās sezonu, kā arī labu noskaņojumu pavasara – vasaras pārgājienos.

Sporta tūrisma pulciņa vadītāja  Ingrīda Vaisjune