Decembris 2017

Priecīgi Ziemassvētki mežā

Nāc man līdzi, mazais draugs, nāc! Ziemelis iekniebj mums vaigos, iedur degunā. Bet tas jau nekas! Mēs tik tālāk- tālāk uz mežu!

Tur- kadiķu večuki apsarmojušām bārdelēm, mazas eglītes kā balerīnas- kuplos sniega tērpos. Un ko dara vecās egles, puslokā sastājušās, skujotās rokas pacēlušas? Tās sargā mazu meža nostūrīti no ziemas vēju asajām brāzmām.

Bet kas tur mirdz, kas spīguļo, kas galdu uzklājis,  kas ugunskuru iekūris?

Tā jau Meža māte ar rūķīšiem 3. klasei  pārsteigumu sarūpējusi, lai kopā Ziemassvētkus pie eglītēm mazām svinētu.

Mīļš un sirsnīgs paldies maniem vecākiem, idejas autorei Aijai Veidemanei, Lauras māmiņai un opītim. Es Jūs mīlu un pateicos par Ziemassvētku brīnumu mežā!

3. klases audzinātāja Inga Spangere

 

Ar Ziemassvētku brīnuma sajūtu arī Jaunajā gadā! Izskanējis Misas vidusskolas dziedoņu koncerts “Viņš piedzima naktī”

Ziemassvētki ir laiks, kad ikviens no mums vairāk iedziļinās garīgās lietās, apdomā un analizē vērtības, par kurām rutīnas steigā tiek aizmirsts.

20.decembrī Vecumnieku Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā Misas vidusskolas dziedoņi, aicinot arī Vecumnieku vidusskolas zēnu kori, izstāstīja un izdziedāja Ziemassvētku stāstu, kuru bieži cilvēce aizmirst, jo materiālais un pasaulīgais bieži aptver ne tikai prātus, bet arī dvēseles.

Koncerts “Viņš piedzima naktī” sniedza iespēju ieskatīties Jēzus bērna piedzimšanas mirklī, kurš atspoguļoja nakti, kad pasaulē ieradās brīnums. Stāstu izdziedāja Misas vidusskolas 1.-4. klašu koris, 1.-3. klašu ansamblis, Misas vidusskolas 5. – 12. klašu koris un zēnu koris. Ar savu dziedājumu koncertu papildināja arī Vecumnieku vidusskolas zēnu koris. Ar notikumiem, kuri norisinājās vairāk kā 2000 gadus atpakaļ un aicinot ikvienu apdomāt, cik mūsu sirdis ir atvērtas labajam un mīlestībai, cik esam pateicīgi par mazajām lietām, kuras izdzīvojam ikdienas steigā.

Sākoties jaunajam gadam,  dažkārt ir svarīgi sevī paturēt to Ziemassvētku stāsta burvību un precīzi atbildēt uz jautājumiem,kuri ienāk cilvēku ikdienās.

“Atliek tikai atvērt! Pavisam vienkārši atvērt…Un Viņš ienāks – maigi, klusi, tik taktiski un viegli. Mieru un gaismu Viņš atnesis, savu dzīvi un piedzimšanu Viņš atdod un dalās it visā, mums atliek tikai paņemt, saņemt…”

Milzīgs paldies maniem mīļajiem koristiem un vecākiem par kopīgo darbu un iespēju realizēt skaistas idejas! Paldies koncerta vadītājam Aigaram Šabanovičam par atdevi un ieguldīto darbu! Paldies Misas vidusskolas direktorei Annai Balgalvei un Vecumnieku Evaņģēliski luteriskās draudzes priekšniecei Ditai Startai par kopā būšanu un atblastu. Mīļš paldies koncertmeistarei Evijai Bonātei par profesionalitāti un sapratni. Liels paldies par atsaucību skaņotājam Andrejam Skābuliņam

Sirsnīgs un bezgalīgs paldies Vecumnieku Evaņgēliski luteriskajai draudzei par jauku uzņemšanu un iespēju realizēt koncerta ideju baznīcas telpās, paldies mācītājam Robertam Otomeram!

Misas vidusskolas mūzikas skolotāja un koru vadītāja Zaiga Jēgere

 

Ceļā uz gaismu

7. decembrī, vidusskolēni devās kārtējā mācību ekskursijā uz Rīgu.
Rīgas kino muzejā notika mācību stunda “Cilvēks,vara,brīvība un kino”. Skolēni aktualizēja varas un cenzūras jēdzienus Padomju savienības laikā, uzzināja kādas kino filmas iekļautas Latvijas Kanonā.
Kopā noskatījāmies 3 filmu fragmentus,kas uzņemtas Latvijā 60tajos-80tajos gados – “Vai viegli būt jaunam?”, “Četri balti krekli”(Elpojiet dziļi”), un “Šķērsiela”. Grupās diskutējām un meklējām atbildes uz dažādiem jautājumiem par totalitārās varas ietekmi uz cilvēku dzīvi, brīvu pašizpausmi un māksliniecisko jaunradi.

Pēc nodarbības sajutām Ziemassvētku noskaņu Vecrīgas ieliņās un tirdziņos.
Noslēgumā, vairāk kā stundu, baudījām atraktīvā un enerģijas pārpilnā Ralfa Eilanda sniegumu koncertlekcijā ” Cits Pauls”. Ne mazāk atraktīvi bija arī Latvijas radio bigbenda mūziķi. Jaunieši bija atsaucīgi un aktīvi dziedāja līdzi Raimonda Paula dziesmas! Kopā labi pavadīta diena – iegūtas jaunas zināšanas un daudz pozitīvu emociju!

Agita Dreimane

Starpnovadu skolu 1. – 6. klašu deju kolektīvu pasākums “Kad uzplaukst zīlīšu koks”

Jau par tradīciju kļuvusi skolu deju kolektīvu sadancošanās Misā īsi pirms Ziemassvētkiem. Arī šogad, laikā, kad vēlamies savu ikdienu vadīt savādāk – būt iejūtīgāki, atvērtāki, ar labu gribu un darbiem piepildītāki, Misas tautas namā pulcējās deju kolektīvi no Valles vidusskolas, Skaistkalnes vidusskolas, Misas vidusskolas, Iecacavas internātpamatskolas un Rīgas Friča Brīvzemnieka pamatskolas. Koncerta vadītājas – atraktīvās rūķu meitenes uzbūra ainiņas, par to, cik ziema ir ziedošs gadalaiks –  tajā uzzied gan leduspuķes, gan sniegavīri, gan cilvēku un rūķu sirdis, gan uzplaukst noslēpumainais zīlīšu koks. Dejotāji ar lielu prieku, dzirkstelīti acīs un sirsniņās priecēja skatītājus ar saviem priekšnesumiem un pierādīja, ka ziemas ziedēšanai tiešām ir jāļaujas.

Koncerta noslēgumā katrs kolektīvs saņēma pateicību un pārsteiguma dāvaniņu no Vecumnieku novada Domes, jaukus vārdus teica Misas vidusskolas direktore Anna Balgalve.

Neskatoties uz nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, pasākuma dalībnieki devās ārā, lai visi vienotos draudzīgā kopdejā un lūgtu iedegties Misas ciema eglei. Tā iemirdzējās īpaši skaisti un koši. Bērnus pārsteidza krāsainās ugunspuķes virs galvām. Misas tautas dramatiskā kolektīva rūķi savā izgreznotajā Rūķu namiņā bija izcepuši gardas piparkūkas un sagatavojuši karsto dzērienu. Nu lielā cienāšanās varēja sākties!

Paldies visiem čaklajiem,  spriganajiem dejotājiem  un viņu kolektīvu vadītājiem – Inesei Jirgenai, Astrīdai Celmiņai, Jānim Skangalim, skolotājām un mammām, kuras palīdzēja dejotājus sapost koncertam! Paldies skatītājiem par atbalstu  ar skaļajiem aplausiem!

Paldies Misas tautas nama vadītājai  Sandrai Vēverei par sadarbību!

Uzdāvināsim sev ne tikai vēlmi, bet arī spēju gaišāk domāt un ticību, ka visdrūmākajā un aukstākajā laikā var uzplaukt zīlīšu koks!

                                    Valija Vaina, Misas vidusskolas deju kolektīvu “Spriguļi”vadītāja, Vecumnieku novada skolu deju kolektīvu virsvadītāja

 

Kļūsti par Ekohimnas vārdu autoru!

Skolā tika izsludināts konkurss “Kļūsti par ekoskolas himnas vārdu autoru!”. Izvērtējot iesniegtos darbus, uz balsošanu  tika izvirzīti piecu skolēnu darbi – Tīnas Spalvas un Izabellas Mihailovas(7.klase), Annas Bērziņas (6.klase), Māra Belasova (3.klase) un Markusa Miklaševiča (4.klase). Balsošana notika no 4. līdz 6. decembrim.   Apkopojot balsošanas rezultātus, noskaidrojām uzvarētāju.

Par ekoskolas himnas vārdu autori kļuva Tīna Spalva, kura ieguva visvairāk balsis. Apsveicam!  Pārējie dalībnieki saņēma pateicības rakstus par veiksmīgu dalību konkursā.

 

Liels paldies jums visiem, kuri piedalījās konkursā!

Iluta Soma ārpusklases darba organizatore

Kur ir mana lidmašīna?

6. decembrī 1.-4. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz lidostu “Rīga” un Rīgas aviācijas muzeju.

 

Skolēniem bija iespēja iejusties pasažieru lomā. Visinteresantākais  un aizraujošākais notikums bija pasažieru  pārbaude pirms lidojuma. Visi veiksmīgi izgājām pārbaudi un devāmies izbraukumā ar speciālo ekskursiju autobusu  pa plašo lidlauku. Mēs tuvumā  vērojām dažādas lidmašīnas, pasažieru un kravas lidmašīnas.Sajūsminājāmies  kā tās paceļas gaisā un piezemējas, saklausījām skaļo troksni.

Uzzinājām, ka lidlauka teritoriju apkalpo ļoti daudz dažādu profesiju cilvēki.

Rīgas aviācijas muzejā  skolēni apskatīja padomju laika lidmašīnas.

Otrajā daļā apmeklējām koncertu ciklu “Mūzika Tev”. Skolēni kopā ar Alisi no Brīnumzemes nokļuva  Mūzikas Zemē, kur iepazina  pasaules slavenu  komponistu Volfganga Amadeja Mocarta  un Ludviga van Bēthovena  mūziku, uzzināja ,kas ir  mūzikas temps, ritms, skaņkārtas, atpazina mūzikas instrumentus.

Cik labi, ka var uzzināt daudz jauna un iepazīt vietas, kur vēl nekad neesi bijis!

3. klases audzinātāja Inga Spangere