Februāris 2018

Mūzika Tev 3. lekcija

22. februārī Kongresu namā notika cikla “Mūzika Tev” trešais koncerts. Tie vidusskolēni, kuri vēlējās baudīt kārtējo patīkamo koncertu, devās uz šo pasākumu. Pusotru stundu mēs klausījāmies satriecošu mūziku jaunu mākslinieku izpildījumā – grupa “EZERI” un raidījums “Tīrkultūra”.

Ir ļoti grūti aprakstīt dzirdēto koncertzālē – katram pašam ir jābūt klāt un jāizjūt viss tur notiekošais. Ir tik ļoti patīkami klausīties šo mākslinieku radošo pieeju mūzikai. Mums bija iespēja redzēt un dzirdēt kā top šī mūzika, jo jaunie mākslinieki to radīja turpat uz vietas, un pat ļāva šajā procesā iesaistīties arī mums, skatītājiem.

Katrs no viņiem bija ļoti atšķirīgs un katram bija sava pieeja mūzikai, bet kopīgi, uz skatuves saliekot savas spējas kopā, viņi radīja neaprakstāmu mūziku.

Matīss Čudars demonstrēja fantastisku ģitārspēli, kas tapa ar adāmās adatas palīdzību, Jāņa Šipkevica priekšnesumā klausījāmies dziesmas, kā arī stāstījumu par modernajām apskaņošanas iespējām.

Koncerta noslēgumā mūziķi atskaņoja “Pūt vējiņi” dažādā izpildījumā – no klasiskā līdz modernajam.

Es domāju, ka katram no klausītājiem “skrēja skudriņas pār kauliem”.

Visa koncerta laikā, katrs no māksliniekiem mūs iedvesmoja. Viņi turpināja apgalvot, ka katrs, kuram ir vēlme, var sākt nodarboties ar to, kas patīk, un, ka katrs var realizēt savas idejas un sapņus, tāpat kā viņi. Bija patiešām ļoti interesanti un iedvesmojoši.

Katra koncertlekcija ir arvien labāka un ļauj mums iegūt jaunus iespaidus un emocijas. “Mūzika Tev” nepārstāj mūs pārsteigt, un es iesaku katram, kuru tas interesē, apmeklēt šos koncertus.

Pēc koncertlekcijas mēs baudījām ziemas priekus uz slidām pie Kongresu nama. Bija ļoti jautri un visi uzkāpa uz  slidām neskatoties uz bargajiem laikapstākļiem.

Liels paldies skolotājām par iespēju apmeklēt šādus pasākumus!

Laura Laputa, 11. klases skolniece

 Mākslu un valodu nedēļa

19. – 23. februārim Misas vidusskolā risinājās mākslu un valodu nedēļa, kuras ietvaros notika vizuālās mākslas olimpiāde, publiskās runas pasākums trijās valodās un glītrakstīšanas prasmju apliecināšana svešvalodās.

Vislabākie zīmējumi tika izstādīti 2. stāva vestibilā. Par radošākajiem un interesantākajiem tika atzīti Reinis Miklaševičs 1.klase, Dārta Jakuškina 2. klase, Zanda Rozenfelde 3. klase, Patrīcija Felicita Pavāre 4.klase, Georgs Spalva 5.klase, Aleksis Karpovs 6.klase, Anete Paula Kriņicka 7.klase.

Publisko runu prezentēja latviešu, angļu un krievu valodās. Visspilgtāk uzstājās Marika Sadovina 12.klase, bet arī pārējie rādīja atzīstamas prasmes un pārliecinošu runu. Visi runātāji saņēma saldo veicināšanas balvu un atzinības rakstus. Uz novada konkursu tika izvirzīti 5 skolēni – angļu valodā: Marika Sadovina, Kristīne Kārkla, Daniels Toms Ķēniņš, krievu valodā: Laura Laputa, Viktorija Šmidte.

Angļu un krievu valodas skolotāja Olgita Vizule

 Sporta tūrisma Jēkabpilī

Sporta tūrisma pulciņa dalībnieki 16. – 18. februārī devās uz pirmajām 2018. gada čempionāta sacensībām Jēkabpilī. Trīs dienas jaunieši sacentās gan individuāli, gan komandās par svarīgiem punktiem šī gada reitingam.

Esam gandarīti par sacensību rezultātiem. Individuāli labākie rezultāti D grupā (iesācēji)  Georgam Spalvam (3. vieta) un Annai Šnorei (2. vieta), B grupā (8. – 9. klase) Edvīnam Litčenko. Ieguldītais treniņu darbs attaisnojās arī izcīnot labas vietas komandām: A grupas (vidusskola) audzēkņi – Anna Jaunzeme, Sintija Neimane, Elmārs Spalva un Lauris Kazlausks – 3. vieta,  C grupas audzēkņi – Tīna Spalva, Anastasija Paula, Gustavs Jaunzemis un Ričards Naumenko – 3. vieta. Īpaši priecājamies par D grupas panākumiem – Georgs Spalva, Anna Šnore, Monta Maslova, Melānija Alenčika – iegūta 1. vieta un kauss.

Šī nedēļas nogale bija arī izglītojoša. Mēs apmeklējām Krustpils pili, kurā iepazināmies gan ar pils telpām, gan ar Brūno dāmu – pils spoku. Otrs pasākums – Masļeņica Jēkabpils tirgus laukumā bija laba izklaide ar rotaļām un pankūkām.

Sacensību laikā tūristu pulciņā oficiāli “tika uzņemtas” jaunās sportistes – Dārta Jakuškina un Melānija Alenčika. Vēlam panākumus turpmākās tūristu gaitās viņām un visai draudzīgajai pulciņa komandai!

Sporta tūrisma trenere

Ingrīda Vaisjune

Transformācija

TRANSFORMĀCIJA  ir viens no veidiem, kā atbrīvoties no emocijām. Tās iespējams izrunāt, izstāstīt, iznest no sevis uz āru. Mani darbi ir attīrīšanās caur pārdzīvojumu- dialogs ar sevi un sajūtu performance gleznās. Šī intensīvā dzīves transformācija pēdējo gadu laikā ir devusi man impulsu pirmajai personālizstādei- tā par sevi teikusi māksliniece, dizainere, Misas skolas vizuālās mākslas skolotāja Kristiana Lepse Kazarjana.

Tirdzniecības centrā Spice Home Rīgā šobrīd ir apskatāma viņas darbu izstāde , kurā eksponēto  darbu tematika ir ļoti dažāda-  no spārnu meklējumiem līdz ligzdas veidošanai, no ziedošas brīvības cauri laika provokācijām līdz rudens miera refleksijām- tā Kristiāna par sevi.  Izstādē ir darbi, kuri tapuši astoņu gadu laikā, sniedzot retrospektīvu ainu par viņas emociju gammu un toņiem.

Priecājamies par iespēju mūsu skolēniem sadarboties ar skolotāju  un ceram , ka savu mākslinieces un interjera dizaineres 10 gadu pieredzi, pieredzi reklāmas un vides mākslas jomās viņa nodos skolu jauniešiem palīdzot iepazīt un izprast  vizuālās mākslas pamatus. Izstāde apskatāma līdz šā gada 11. februārim.

Paldies par emocijām, ar kurām Kristiāna grib dalīties un aicinu  mūsu skolas skolēnus kopā ar vecākiem apmeklēt izstādi!

                                                                           Izstādi apmeklēja  direktore

Bateriju vākšanas akcija

Visu janvāra mēnesi Misas vidusskolā un Misas ciematā bija manāma rosība, skolēni vāca izlietotās baterijas. Skolēni gāja pie kaimiņiem, radiem, draugiem, paziņām, lai aicinātu saudzēt dabu un nodot baterijas otrreizējai pārstrādei.

Kopīgiem spēkiem tika savākti 119,36 kilogrami bateriju. Tas tiešām ir daudz! Esam izglābuši mūsu tuvāko apkārtni no kaitīgā piesārņojuma, ko rada baterijas nonākot vidē.

Paši aktīvākie dalībnieki (Anna Šnore 5.kl., Toms Gusarovs 6.kl., Edijs Gusarovs 6.kl., Anrī Soms 8.kl., Markuss Drozdovs 4.kl., Patrīcija Felicita Pavāre 4.kl., Osvalds Kozlovskis 4.kl., Emīls Briedis 4.kl., Māris Belasovs 3.kl., Kristers Ivanovs 3.kl., Laura Spangere 3.kl., Estere Freimane 3.kl., Rolands Kozlovskis 7.kl., Dins Puriņš 7.kl., Justīne Diena 7.kl., Tīna Spalva 7.kl., Anastasija Paula 7.kl.) tika apbalvoti ar pateicības rakstiem un iespēju apmeklēt peldbaseinu.

Savukārt, aktīvākās klases ieguva pateicības rakstus un  konfekšu tūtas.

  1. vietu par savāktiem 51,8 kilogramiem bateriju ieguva 3.klase.
  2. vietu par savāktiem 36 kilogramiem bateriju ieguva 4.klase.
  3. vietu par savāktiem 19,3 kilogramiem bateriju ieguva 7.klase

Paldies par aktīvu līdzdalību dabas saudzēšanā klašu audzinātājiem, skolēniem un atsaucīgajiem vecākiem!

Ekoskolu koordinatore Misas vidusskolā  Iluta Soma

Tikšanās ar grāmatu autori Kristīni Jacino

Vai Tu zini kā rodas milti? Vai Tu zini kā rodas piens? Kas tad to nezina? Mēs- “Kamoliņu” grupas bērni, pirmklasnieki un otrklasnieki Mazajā skoliņā to arī zinājām. Tomēr tikšanās laikā ar grāmatu- “Kā rodas milti?” un “Kā rodas piens?” autori- Kristīni Jacino, atklājās daži noslēpumi. Jaunajās grāmatiņās mums saprotamā valodā pastāstīts cik vienkāršs un tik sarežģīts ir miltu un piena ceļš. Paldies autorei par interesanto stāstījumu, uzdevumiem un kopīgi veidoto “piena glāzi”(kolāža no mazām piena pērlītēm).

Paldies mūsu skolas bibliotekārei Ilzei, kura parūpējās par to, lai katram skolēnam būtu iespēja izlasīt šīs grāmatas.

2. klases audzinātāja Dina Godļevska

1. klase – 100. diena

Pirmklasniekiem “100.diena” ir svētku diena. Katru dienu, nedēļas garumā, viņi saņēma slepenus uzdevumus, kuros bija jāparāda savas zināšanas un prasmes. ”100. dienā” 3.klases skolēni parādīja dažādus dabaszinību eksperimentus, bet 4.klase- apsveica ar medaļām, kurās ir pūces (Gudrības simbola) attēls. Savukārt, otrklasnieki dāvināja simboliskus kroņus, kā pierādījumu svētku “vaininieku” gudrībai. Noslēgumā visi vienojās jautrā dejā.

No 5.februāra 1.klases skolēni ir devušies brīvdienās, lai uzkrātu spēkus.

2.klases skolotāja Dina Godļevska