Iesakām

 “100-gades programmēšanas stunda”

IT kompānija Cognizant dāvina Latvijai simtgadē spēli “100-gades programmēšanas stunda.” Tā ir bezmaksas tiešsaistē pieejama izglītojoša spēle visiem, kas vēlas iepazīties ar programmēšanas pamatiem un vienlaicīgi atjaunot zināšanas par Latvijas vēstures notikumiem un personībām.

Cognizant veidotās spēles mērķis ir saistošā veidā veicināt digitālo pratību Latvijas skolēnu un citu interesentu vidū. Pasaules ekonomikas foruma dati liecina, ka 65% bērnu, kas uzsāk skolas gaitas strādās pilnīgi jaunās profesijās, kuras vēl nav radušās. Problēmu risināšana, kritiskā domāšana un radošums ir tās prasmes, kuras bērnam māca programmēšanas spēle. Mēs saredzam, ka jau pārskatāmā nākotnē digitālā pratība būs pamatā ikvienai profesijai Latvijā un pasaulē.

 

Valsts Policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 4. nodaļa (Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa), sadarbībā ar Eiropola EC3 (Kibernoziegumu apkarošanas centru) ir sagatavojuši informatīvo materiālu Kibernoziegumu prevencijai par mobilo ieroču ļaunprogrammatūrām.