Maijs 2018

Pateicības diena

Jau otro gadu Misas vidusskolā mācību gada noslēgumā notika Pateicības diena. 31.maija pēcpusdienā vestibilā pulcējās labākie skolēni, viņu vecāki,  pedagogi un skolas administrācija. Pēc straujā, trauksmainā, karstā mācību gada noslēguma pasākumā valdīja omulīga, priecīga noskaņa, skanēja labi vārdi un vēlējumi, smaržoja ziedi, veldzi sniedza neliels cienasts.  Simboliskas  skolas piemiņas balvas saņēma –

*Vecumnieku novada olimpiāžu uzvarētāji – Patrīcija Felicita Pavāre-4.kl., Gerts Vilde- 5.kl., Anete Paula Kriņicka- 7.kl., Anastasija Paula- 7.kl., Aigars Šabanovičs- 9.kl., Laura Laputa- 10.kl., Diāna Kozlovska- 10.kl., Rūdis Rūdolfs Roze- 10.kl., Vera Ļeonoviča- 11.kl., Sintija Belruse- 11.kl.,Anna Jaunzeme- 12.kl., Marika Sadovina- 12.kl.

* brašākie sportisti-Andrejs Ļeonovičs- 4.kl., Artūrs Antonovs- 5.kl., Aleksis Karpovs- 6.kl., Gatis Dumbris- 7.kl., Edvīns Litčenko- 8.kl., Reinis Diena- 8.kl., Matīss Diena- 8.kl., Adrians Brokovskis- 10.kl.

Sirsnīgi un aizkustinoši bija redzēt, kā skolēni  apsveikumu saņēma kopā ar vecākiem, tapa jaukas fotogrāfijas.

Par skolēniem sniegto atbalstu, gatavojoties olimpiādēm, tika godināti pedagogi- Aija Ozoliņa, Mārīte Ozola, Ingrīda Vaisjune, Zenta Gasjūne, Dace Klipa, Antra Pāruma, Agrita Ivanovska, Olgita Vizule, Anna Balgalve, Iluta Soma, Kristiāna Lepse, Rolands Plēsnieks.

Skaistus, vasarīgus muzikālus sveicienus saņēmām no Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem (arī mūsējiem)- Rainera Drozdova, Kritofera Emanuela Pavāra, Elzas Vēveres ( Vecumnieku vidusskola), Patrīcijas Felicitas Pavāres, Anastasijas Paulas un Aigara Šabanoviča.

Mēs visi tik ļoti gaidām vasaru, brīvlaiku, atpūtu un vasarīgās aktivitātes. Lai daudz saules, prieka un jauku dienu!

Dita Starta, Misas vidusskolas mācību pārzine

 

Mācāmies vērojot

Ir aizvadīts vēl viens darba un notikumu pilns mācību gads. Kā iespēju noslēgt šo mācību gadu uz pozitīvas un izglītojošas nots, 30. maijā Misas vidusskolas audzēkņi devās mācību vizītē uz trijiem Latvijas vadošajiem uzņēmumiem projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros.

Pirmais uzņēmums, kuru MVSK skolniekiem bija iespēja apmeklēt, bija “AS GRINDEKS”, kurā mums  pastāstīja par tā darbību, nepieciešamo izglītību un kvalifikāciju, lai varētu tur strādāt. Uzzinājām, ka uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz 77 valstīm un nozīmīgākie tirgi ir Eiropas Savienības valstis, Krievija un pārējās NVS valstis, ASV, Kanāda, Japāna un Vjetnama.
Starp audzēkņiem bija arī tādi, kas savu dzīvi nākotnē vēlas saistīt ar medicīnu un farmāciju. Pēc lekcijas viens no uzņēmuma laborantiem rādīja eksperimentus, lai ieinteresētu  par ķīmijas zinātni. Eksperimenti bija  vizuāli aizrautīgi, bija arī iespēja izmēģināt kādu no eksperimentiem līdzdarbojoties. Saņēmām piedāvājumu jaunajiem ķīmiķiem nākošajā mācību gadā apmeklēt piecas nodarbības, lai aktīvi iesaistītos un labāk iepazītu darba procesu uzņēmumā.

Otrā pietura mūsu ekskursijas maršrutā bija “Rīgas motormuzejs”,  viena no audzēkņu gaidītākajām apskates vietām. Muzejā mums katram bija tā iespēja apskatīt plašo spēkratu klāstu, uzzināt, kā no 16.gs. attīstījās mašīnas, apskatīt pirmo BMW modeli un daudzas citas ekspozīcijas. Muzejā ir apskatāmi vairāk kā 100 unikāli senie spēkrati, bet muzeja krājumi arvien tiek papildināti ar nozīmīgiem jaunieguvumiem. Jāatgādina, ka muzejs tika rekonstruktēts un jau divus gadus tiek piedāvāta interaktīva tehnikas un tās attīstības vēstures iepazīšana. Muzejā ieguldītās investīcijas ir labi redzamas, tas ir mūsdienīgs un apmeklētājiem saistošs.

Kā noslēdzošais apskates objekts bija ekoloģiskās kosmētikas ražotne “Madara”, kurā pastāstīja par uzņēmuma dibināšanu, tā darbību un ražošanas procesu, kuru bija iespēja vērot. Notestējām  dažādu kosmētikas produktu ietekmi  tos izmēģinot,  saņēmām dažādu produktu  paraudziņus, lai varētu tos labāk iepazīt. Mēs ticam, ka ķermeņa kopšana un rūpes par sevi atstāj lielu iespaidu ne tikai uz mūsu ķermeni, bet arī uz personības veidošanos. Tā liek starot ne tikai mūsu sejām un ādai, bet arī  sirdīm,  ko apliecināja ekskursijas vadītāja.

Ekskursijas mērķis  bija– karjeras izglītības veicināšana, ražošanas procesu izzināšana, tehnoloģiju attīstības vēstures iepazīšana. Gribējām labāk izprast, kā skolā iepazītās zinātnes ietekmē dažādus procesus ražošanā. Mūsuprāt, mērķis tika sasniegts – priekšstats par  ražošanas procesu norisēm apskatītajos uzņēmumos, to nozīmi Latvijas ekonomikas attīstībā un idejas savas karjeras ceļa virzībai  iegūtas. Lielas paldies uzņēmu pārstāvjiem, kuri mums veltīja laiku un skolas direktorei Annai Balgalvei par projekta vadīšanu un ekskursijas organizēšanu.

 

                                                   Ekskursijas dalībniece Marika Sadovina

“Tīrai Latvijai!”

25.maijā mēs, 3., 5., 11. klases skolēni un klases audzinātājas,  sēdāmies autobusā un devāmies Tērvetes virzienā, lai apmeklētu kādu videi draudzīgu pasākumu.

Mūsu skola aktīvi iesaistījās un līdzdarbojās dabas resursu saudzēšanā. Kopīgiem spēkiem savācās 5722 kilogramus makulatūras un 119.36 kilogramus bateriju. Ieguvām iespēju doties uz  gada lielāko un dabai draudzīgāko festivālu “Tīrai Latvijai!”. Vides festivāla “Tīrai Latvijai!” mērķis ir radīt īpašus svētkus, sagādājot prieku ikvienam konkursu dalībniekam, kas visa mācību gada garumā ar praktiskiem darbiem ir rūpējušies par Latvijas vides un dabas resursu saudzēšanu.

Festivāls mūs priecēja ar dažādiem pārsteigumiem un radošajām darbnīcām. Varējām aktīvi līdzdarboties apmēram 80 darbnīcās. Darbnīcas pārsteidza ar savu daudzveidību, tās pasākuma laikā piedāvāja dažādas  sportiskas, radošas un izzinošas aktivitātes. Ko tik mēs šai dienā nepieredzējām un neizbaudījām! Mēs zāģējām, minējām dzīvniekus un zivis, šāvām mērķī, sacentāmies ar tehniku, aplūkojām kartes un pat dziedājām. Un, protams, atkal varējām satikties ar Lutausi, Sprīdīti un Anneli.

Festivālu vadīja Agnese Rakovska,  un ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās Miks Dukurs  un Elza Rozentāle. Kuri pasākuma laikā sumināja  “Zaļā josta” izlietoto bateriju un makulatūras vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!” uzvarētājus.

Laiks aizsteidzās, un diena pagāja nemanot. Uz tikšanos atkal nākamgad!

Madara Lasmane, 5. klases audzinātāja

Sporta tūrisma sacensības

Ar Latvijas skolēnu 71. spartakiādi noslēgušās pavasara posma sacensības sporta tūrismā. Mūsu skolas 4 komandas: D grupa  (Liene Šnore, Anna Šnore, Monta Maslova, Melānija Alenčika un Georgs Spalva), C grupa (Tīna Spalva, Anastasija Paula, Gustavs Jaunzemis, Ričards Naumenko), A grupa (Anna Jaunzeme, Sintija Neimane, Matīss Kante, Lauris Kazlausks) un absolventu komanda NeoVimba (Beāte Spalva, Inese Pučeka, Valdis Vaisjuns, Jānis Sapats, Jānis Seglickis),mērojās spēkiem ar spēcīgākajām Latvijas komandām 2 sacensībās: 21. – 22. aprīlī Ropažos un 26. – 27. maijā Tērvetē.

Aizvadītās sacensības bija ļoti spraigas, jo meistarība tika noskaidrota gan komandu vidū, gan individuāli. D grupai labāk veicās Ropažos, kur iegūta 4. vieta, individuāli 2.  vietu Tērvetē ieguva Monta Maslova. C grupai arī veiksmīgākas sacensības Ropažos, kad viņi ieguva 2. vietu.

Šajā sezonā lieliski ir A grupas sacensību rezultāti – Ropažos 1. vieta, Tērvetē – 2. vieta. Visi šīs komandas dalībnieki šogad ir izlaiduma klašu audzēkņi, tāpēc mūsu tūristu “ģimene” tur īkšķus par viņiem.

Iepriecina arī mūsu absolventu sniegums – Tērvetes posmā iegūta 1. vieta.

Latvijas čempionāta posmu turpinājums gaidāms rudenī. Novēlu sportiskas brīvdienas, pilnvērtīgu atpūtu vasarā!

Sporta tūrisma pulciņa vadītāja

Ingrīda Vaisjune

Muzeju nakts Ērberģes muižā

19.maijā visā Latvijā tika rīkota Muzeju nakts. Arī mums Misas un Vecumnieku teātra pulciņu dalībniekiem tika dāvāta iespēja kopā ar vecākiem apmeklēt šo pasākumu Ērberģes muižā.

Mūs viesmīlīgi sagaidīja un uzņēma muižas barons fon Hāns ar baronesi, galma dāmas un atraktīvā, ļoti labestīgā raganiņa.

Mēs iepazināmies ar muižas interesanto vēsturi,  skaisto, sakopto apkārtni, atjaunotajām muižas telpām. Visi tikām iesaistīti jautrās aktivitātēs- rotaļās un varējām apgūt to laiku deju soļus.  Baudījām burvīgu muzikālo priekšnesumu. Apkārt valdīja pozitīvas emocijas un priecīgs noskaņojums.

Paldies Misas un Vecumnieku vidusskolu vadībai par atbalstu, noorganizējot šo braucienu.

3. klases skolotāja Inga Spangere

 

Dejotāji piedalās “burziņā”

14.maijā mūsu skolas dejotāji devās interesantā piedzīvojumā uz Latvijas Nacionālo Operas un baleta teātri. Pasākuma nosaukums “Parole: BBB jeb baleta burziņš bērniem”. Vispirms apskatījām Balto namu no ārpuses, tad noskaidrojām, kāpēc šo ēku tā sauc. Tad pētījām, kas atrodas aiz smagajām koka durvīm. Vestibilā bija j

ūtama īpaša teātra “aura”. Mūs sagaidīja jaunie baleta mākslinieki- Anna, Paulīne, Aleksandrs, un “burziņš” varēja sākties.

Viņi izstāstīja par baletdejotāju ikdienu un dienas režīmu. Pēc tam kopā veicām gan iesildīšanās vingrinājumus, gan apguvām baleta pamata soļus, gan kopīgi sagatavojām deju. Noslēgumā katram bija iespēja iejusties baletdejotāja lomā un pielaikot krāšņos tērpus. Mums atvēlētais laiks pagāja nemanot.

Lai gan bijām nedaudz noguruši, tomēr pietika spēks izbaudīt atrakcijas atpūtas un izklaides centrā “Lido”.

Paldies skolotājai Valija par šo pasākumu!

“Burziņa” dalībnieku vārdā skolotāja Dina