Marts 2018

Rogainings Misā

31. martā Misas vidusskolā tika uzņemti orientēšanās sporta veida – rogaininga dalībnieki. Pavisam atbrauca vairāk kā 180 sportisti. Rogaininga distancē bija jāiekļaujas laikā – 2 vai 4 stundas un tajā laikā jāsavāc punkti (kontrolpunktiem bija dažādas vērtības). Uzvarētājus nosaka pēc principa – kurš vairāk un ātrāk.

Laika apstākļi dalībniekus nelutināja – vēl sasalusi zeme, vietām atkusuši grāvji un uzsnidzis sniegs. Meklējamie punkti no Beibežiem līdz Dugānei, no Zvirgzdes upes līdz Ziediņiem.

Arī mūsu skolēni, vecāki un absolventi ir šī sporta veida atbalstītāji.

2 stundu distancē labākā komanda “V3G4” bija mūsu absolventa Armīna Gasjūna ģimene, bet komanda “Brokolis Raimis” (Liene Šnore, Rudīte Šnore un Raimonds Miezavs) ieguva 4. vietu, godam cīnījās arī komanda “Bundzenieki” (Raimonds Šnore, un Anna Šnore) – 7. vieta.

Vairums mūsējo startēja 4 stundu skrējienā. Vīriešu konkurencē Mārtiņa Sapata komanda ieguva 5. vietu, “Purva bridēji” (Toms Jaunzemis, Jānis Pelēcis) – traumas dēļ tikai 10. Jauktajās komandās 4. vieta komandai NeoVimba (Valdis Vaisjuns, Inese Pučeka), Pavāri (Guna Gasjūne – Pavār un Adrians Pavārs) – 11. vieta. Sieviešu konkurencē Beātes Spalvas komanda ieguva 3. vietu.

Mūsu audzēkņiem konkurence nebija liela, tomēr viņu rezultāti ir labi, jo vairumam no viņiem tas bija pirmais rogainings, kurā jāpārvar lieli attālumi un jāsadarbojas. Komanda “Čiksītes”, kurā startēja Anna Jaunzeme jauktajās komandās ieguva 2. vietu, bet komanda “Apodziņš un susliki” (Tīna Spalva, Anastasija Paula, Georgs Spalva) ieguva 3. vietu, bet meiteņu komanda “Vilma” – 2. vietu (Viktorija Šmidte un Madara Dūra).

Esam priecīgi par paveikto un gaidām jaunus rogaininga izaicinājumus rudenī.

Ingrīda Vaisjune

Interesanta tikšanās KARJERAS IZGLĪTĪBĀ

29. martā skolā viesojās interesanta – spilgta personība – Latvijas Uzņēmējdarbības un menedžmenta akadēmijas mācību centra direktors Jānis Stabiņš. Viņš vadīja meistarklasi 7. – 9. un 10. – 12. klases skolēniem par tēmu “Kā sevi sagatavot veiksmīgai karjerai”.

Šajā mācību gadā Misas vidusskola iesaistījusies projektā “Esi līderis!”, kuru pirms 18 gadiem izveidoja Jānis Stabiņš.

Sarunā ar jauniešiem uzņēmējs Jānis Stabiņš (viņam pieder 8 uzņēmumi) pastāstīja par savām skolas gaitām, nedrošību, bailēm, ko dzīvē nācies pārvarēt. Viņš arī aicināja jauniešus domāt, kādas rakstura īpašības ir svarīgas, lai varētu būt labs darbinieks un arī pelnīt labu algu – kārtīgums, disciplīna, atbildība, pozitīvisms pret savu darba vietu.

Bet tik pat svarīgi un nozīmīgi ir dzīvē darīt to, kas patīk, interesē, sagādā prieku. Darīt! Būt uzņēmīgiem. Interese un dedzīgums arī ir ļoti svarīgi savos dzīves ceļos. Un vēlme mācīties, saprast, kas es esmu, ko gribu sasniegt.

Tikšanās noritēja ļoti pozitīvā gaisotnē. Šķirties negribējās. Jānis Stabiņš apsolīja atbraukt vēl – aprīlī vai maijā – lai iedrošinātu, mudinātu, rosinātu domāt, nebaidīties mēģināt darīt un sasniegt.

Dita Starta

Laime ir tepat

21. martā sākumskolas skolēni apmeklēja koncertlekciju cikla “Mūzika Tev” pēdējo koncertu. Šoreiz skatījāmies brīnišķīgu muzikālo uzvedumu “Sūnu ciema zēni”. Mūziku šai izrādei komponējis komponists Valts Pūce. Izrāde visus aizrāva ar skanīgajām dziesmām, atraktīvajiem dejotājiem un izteiksmīgajām dekorācijām. Pēc izrādes noskatīšanās visi bērni nonāca pie secinājuma, ka laime nav nekur tālu jāmeklē, tā ir tepat mūsu sakoptajā mājā un pagalmā.

4. klases audzinātāja Agrita Ivanovska

Eko solis

Jau piekto gadu Misas vidusskolā notiek ekoskolu draudzības skrējiens „Eko solis”.  Šogad, uz uzaicinājumu piedalīties eko dienā, atsaucās Vecumnieku vidusskola un Stelpes pamatskola. Kā katru gadu notika aktivitātes gan skolā, gan ārā svaigā gaisā.

Skolā skolu komandas veidoja eko transportlīdzekli jeb videi draudzīgu transportu, pēc tam to prezentēja. Stelpes pamatskola izveidoja eko lidmašīnu, kas darbojas uz saules baterijām. Vecumnieku vidusskola izveidoja „muģi” – mašīna + kuģis, kas darbojas ar vēja enerģiju, pārvietojas gan pa zemi, gan pa ūdeni.Misas vidusskolas komanda izveidoja transporta līdzekli ar pedāļiem. Tas darbojas ar cilvēku enerģiju – spēku, un tas ir ļoti kluss.

Pirms došanās āra aktivitātēs, skolēnus sadalīja jauktās komandās, kurām bija jāizdomā komandas nosaukums. Tika izveidotas 5 komandas – „Koka miza”, „A.M.A.”, „Eko čaļi”, „Vienkāršie”, „Ceļmalas”. Āra aktivitātes bija foto-orientēšanās.

Foto-orientēšanās rezultāti:

 1. Vieta „A.M.A.”
 2. Vieta „Koka miza”
 3. Vieta „Eko čaļi”

Pasākuma noslēgumā visi kopīgi sēdējām pie tējas galda un pārrunājām dienas aktivitātes. Stelpes skolas puiši secināja, ka pasākums bija izdevies un noteikti piedalīsies arī nākošgad. Vecumnieku komanda pakavējās mazliet ilgāk un sarunas turpinājās, radās kopīgas idejas.

Paldies visiem par aktivitāti un sadarbību! Paldies Misas vidusskolas komandai A. Krastiņam, M. Kantem, T. Spalvai, A. Paulai, E. Roķim un skolēnu domes priekšniekam A. Brokovskim par palīdzību un eko aktivitāšu prezentēšanu.

Iluta Soma

17. Zemgales novada atklātā matemātikas olimpiāde

Pirmajā skolēnu pavasara brīvdienā, 12. martā, jau septiņpadsmito reizi Jēkabpils Valsts ģimnāzijā pulcējās skolēni no dažādām Zemgales novada skolām, lai pārbaudītu savus spēkus matemātikas uzdevumu risināšanā. Misas vidusskola  šajā olimpiādē piedalījās pirmo reizi. 17. Zemgales novada atklātajā matemātikas olimpiādē 6. – 9. klašu skolēniem piedalījās 319 labākie matemātiķi no 33 dažādām Latvijas skolām, starp tiem bija arī seši Misas vidusskolas pārstāvji – Renāts Oļehnovičs, Gustavs Jaunzemis (6.klase), Tīna Spalva, Anastasija Paula (7.klase), Amanda Gāža (8.klase) un Elmārs Spalva (9.klase).

Skolēnu atbalsta komanda bija skolotājas –  Iluta Soma un Dita Starta, kā arī šoferītis Austris Ostrovskis.

Olimpiādes atklāšanas pasākumā ar saviem priekšnesumiem priecēja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas skolēni.

Kamēr skolēni rēķināja uzdevumus, skolotājiem bija iespēja izgatavot rotaslietu radošajā darbnīcā.

Savukārt, kamēr skolotāji laboja darbus un apkopoja rezultātus, skolēniem tika piedāvātas dažādas brīvā laika aktivitātes: galda spēles, prāta spēles, eksperimenti fizikā, dažādas sporta aktivitātes, sērfošana Internetā, foto stūrītis, kā arī noskatīties žetonu vakara izrādes “Kosmo konfirmācija” video.

Par labiem sasniegumiem olimpiādes laureāti saņēma diplomu un balvu. Šogad balvā bija: zinātniskais kalkulators, mobilā telefona ārējais akumulators, USB zibatmiņa vai krūzīte ar olimpiādes logo.

Mēs priecājamies par mūsu skolēnu sasniegumiem, īpaši par Anastasiju Paulu, kura ieguva atzinību 7.klašu grupā. Apsveicam Anastasiju, konkurence tiešām bija liela!

Paldies visiem dalībniekiem, atbalsta komandai un vecākiem!

Matemātikas skolotāja Iluta Soma

Izskanējis vokālās mūzikas konkurss “Balsis”

Šā gada februāra beigās, marta sākumā norisinājās ikgadējais vokālās mūzikas konkurss “Balsis”, kas pulcēja ansambļus no tuviem un tāliem novadiem.

Šogad konkursa noteikumi bija nopietnāki un sarežģītāki. Konkursā ansambļiem bija jādzied divas dziesmas a capella izpildījumā un viena dziesma ar pavadījumu.

I kārtas atlases skate norisinājās 21. februārīBauskas pamatskolā, kurā mūsu skolas 2. – 5. klašu ansamblis izcīnīja I pakāpes diplomu ar 43,7 punktiem, līdz ar to iespēju piedalīties Zemgales reģionālajā konkursā, kurš norisinājās 6. martā Jelgavas 4. vidusskolā. Starp 28 ansambļiem tika iegūts II pakāpes diploms ar 37,6 punktiem.

Paldies ansambļa dalībniekiem par cīņas sparu un ieguldīto darbu!

Ansambļa vadītāja Zaiga Jēgere

Katra diena – jauns izaicinājums

19. martā, dienu pirms astroloģiskā pavasara iestāšanās, atkal tiekamies skolā, lai, veiksmīgi apvienojot savu tiešo darbu – mācīšanos – ar dalību vēl plānotajās mācību priekšmetu olimpiādēs, koru skatēs, tautas deju kolektīvu skatēs, soli pa solim tuvotos vasarai.

Jebkuras brīvdienas ir laiks atpūtai no tiešajiem darba pienākumiem un arī laiks, lai sakārtotu domas un paveiktu to, ko nepaguvām ikdienas darba spraigumā.Skolēnu brīvdienās pamanījām koru dziedātāju un deju kolektīvu dalībnieku pulcēšanos skolā, lai neformālā gaisotnē apzinātos kolektīvu kopīgos mērķus un strādātu, lai tos sasniegtu pēc iespējas pārliecinošāk. Paldies pulciņu skolotājām Valijai Vainai, Zaigai Jēgerei un visiem aktīvajiem pulciņu dalībniekiem.

Paldies skolēniem (Tīna Spalva, Anastasija Paula, Gustavs Jaunzemis, Renāts Oļehnovičs, Elmārs Spalva, Amanda Gāža) un viņu skolotājām (Iluta Soma, Dita Starta), kuri 12. martā devās uz Jēkabpils ģimnāziju, lai piedalītos matemātikas olimpiādē. 7. klases skolniece Anastasija Paula ieguva atzinību.

Pedagogiem skolēnu pavasara brīvdienas bija profesionālās pilnveides laiks. 12.martā Vecumnieku vidusskolā pilnveidojām zināšanas par pedagogu sadarbību dažādos mācību priekšmetos, dažādu prasmju mācīšanai (lektore Aira Kumerdanka). 13. martā skolā notika pedagogu darbs metodiskajās komisijās, lai runātu par izglītojamo mācību sasniegumiem konkrētās jomās, diagnosticējošajos darbos un par sniegto atbalstu skolēniem, kuriem ir mācīšanās grūtības. Tika iezīmēti turpmākās darbības soļi ceļā uz mācību sasniegumu dinamikas izaugsmi. Ceturtdiena, 15.marts, tika veltīta kursiem Valda Avotiņa pamatskolā – attīstības centrā Rīgā, kur klausījāmies pieredzējušu pedagogu atzinumus un ieteikumus darbā ar izglītojamajiem, kuriem mācīšanās traucējumi. Paldies direktorei Irīdai Jansonei, direktores vietniecei metodiskajā darbā Guntai Maslovai par viesmīlīgo uzņemšanu un visiem pedagogiem, kuri dalījās savā pieredzē par mācīšanās traucējumu pamattipiem, kreatīvās domāšanas attīstību latviešu valodas stundās un džādiem atbalsta pasākumiem matemātikā. Lai šīs atziņas mums visiem palīdz ikdienas izglītošanas ceļā!

Lai interesants un veiksmīgs ceļš uz vasaru!

Direktore

Glītrakstīšanas konkurs

Turpinot meklēt glītāko rokrakstu īpašniekus, Misas vidusskolā norisinājās konkurss svešvalodās “Raksti glīti un kārtīgi!”  3.-7.klašu skolēni glīti pārrakstīja  skolotāju izvēlēto tekstu krievu valodā vai angļu valodā, 8. -12.klase paši izvēlējās tekstu vai dzejoli krievu valodā vai angļu valodā.

Pasākuma mērķis bija glītāko rokrakstu noskaidrošana, rakstot svešvalodās.

Skolēni, kopīgi ar audzinātājiem, izvirzīja trīs labākos darbus skolas vērtēšanai. Kopā tika izvirzīti 23 darbi.

Vērtēšanā piedalījās gan skolēni, gan skolotāji.

5.martā  tika apbalvoti glītāko rokrakstu īpašnieki.

3.-7. klašu grupā:

 1. vieta – Justīne Diena (7.klase)
 2. vieta – Anastasija Paula (7.klase)
 3. vieta – Elizabete Albiņa (6.klase)

Atzinība – Kristīne Ņikonova (3.klase)

8.-12.klašu grupā :

 1. vieta – Diāna Lauciņa (11.klase)
 2. vieta – Amanda Gāža (8.klase)
 3. vieta – Anna Alīna Klieka (11.klase)

Atzinība – Adrians Pridijs (11.klase)

Apsveicam glītāko rokrakstu īpašniekus!

Centīsimies glīti un kārtīgi rakstīt arī ikdienā!

Ārpusklases darba organizatore  Iluta Soma

Makulatūras vākšanas akcijas noslēgums

Februāris Misas vidusskolā bija makulatūras vākšanas mēnesis. Makulatūras vākšanā aktīvi iesaistījās gan skolēni, gan skolotāji, gan vecāki.

Kopīgiem spēkiem tika savākti 5195 kilogrami makulatūras. Tātad,  esam izglābuši vairāk nekā  70 kokus no nociršanas.

Visaktīvākie makulatūras vācēji bija:

 1. vieta –  Georgs Spalva no 5.klases (616 kg),
 2. vieta  – Sanija Novicka no 6.klases (478,6 kg),
 3. vieta – Aleksis Karpovs  no 6.klases (298,8kg).

Protams, arī pārējie dalībnieki bija ļoti aktīvi.  Dalībnieki, kuri savāca vairāk par 30 kilogramiem makulatūras,  tika apbalvoti ar pateicības rakstiem un iespēju apmeklēt peldbaseinu.

Marija Rāga,  Šmidts Timurs, Šmidte Jeļizaveta (1.klase), Fogele Annija, Smilškalne Madara, Meļņiks Alekss, Drozdovs Rainers, Pavārs Kristofers Emanuels (2.klase), Belasovs Māris, Bukovska Kitija, Fabriks Linards, Freimane Estere, Ivanovs Kristers, Ņikonova Kristīne, Rozenfelde Zanda, Spangere Laura, Zauers Jānis Rolands (3.klase), Kozlovskis Osvalds, Rautenšilds Roberts, Briedis Emīls, Mateušs Vladimirs, Pavāre Patrīcija Felicita, Ļeonovičs Andrejs, Drozdovs Markuss(4.klase), Šnore Anna, Jakovicka Ksenija, Antonovs Artūrs (5.klase), Jaunzemis Gustavs, Bērziņa Anna, Karasevs Ņikita, Gusarovs Edijs, Gusarovs Toms (6.klase), Paula Anastasija, Diena Justīne, Spalva Tīna, Pitekeviča Viviāna, Kozlovskis Rolands, Mihailova Izabella, Puriņš Dins (7.klase), Soms Anrī, Diena Reinis, Diena Matīss, Maļinovskis Daniēls (8.klase)

Savukārt, aktīvākās klases ieguva pateicības rakstus un  konfekšu tūtas.

 1. vietu par savāktiem 1048,9 kilogramiem makulatūras ieguva  6.klase.
 2. vietu par savāktiem 893,2 kilogramiem makulatūras ieguva  4.klase.
 3. vietu par savāktiem 824 kilogramiem makulatūras ieguva  5.klase.

Skolas vadības  un klašu audzinātāju vārdā, vēlos pateikties vecākiem: Jolantai Dienai, Vijai Spalvai, Ņinai Mihailovai, Janai Dienai, Gunai Gasjūnei- Pavārei, Adrianam Pavāram,  Līgai Kobzevai, Lienei un Viktoram Drozdoviem, Ingrīdai Vaisjūnei, Kristīnei Kuzmai, Laimai Abartei, Vizmai Fogelei, Vitai Stilvei, Rinaldam Freimanim, Ivetai Fabrikai, Mārim Spangeram, Irēnai Smiļģītei, Olgai Makarovai, Ivetai Karpovai, Esēnijai Novickai, Uvim Jaunzemim, kuri iesaistoties šajā akcijā, veidoja ciešāku saikni un sadarbību ar skolu un savu bērnu!

Paldies par aktīvu līdzdalību dabas saudzēšanā klašu audzinātājiem, skolēniem un atsaucīgajiem vecākiem!

Ekoskolu koordinatore Misas vidusskolā  Iluta Soma