Novembris 2018

Aktīvais semestris ir noslēdzies basketbola laukumā

Pēdējā novembra mēneša dienā, basketbola laukumā, notika sacensības D grupām. Kā jau ierasts, šīs grupas sacensības, vienmēr ir visaktīvākās gan laukumā, gan ārpus tā. Pirmie laukumā devās Vecumnieku un Valles vidusskolas zēni. Spēle no paša sākuma izvērtās ļoti saspringta. Bieža vadības maiņa, neļāva ne uz brīdi noteikt, kura komanda tad izcīnīs savu pirmo uzvaru sacensībās. Vecumnieku zēniem izdevās otro puslaiku nospēlēt precīzāk, kas ļāva izcīnīt uzvaru.Otrajā spēlē laukumā cīnījās Vecumnieku un Misas vidusskolas meiteņu komandas. Pašā sākumā Vecumnieku meitenes izvirzījās priekšā un droši kontrolēja spēles gaitu līdz pat tās beigām.

Savas spēles sagaidīja un nospēlēja arī Misas vidusskolas zēni. Ja pirmajā spēlē pret Valles zēniem vēl sākumā padevās līdzvērtīgi pacīnīties, tad pret Vecumnieku zēniem tas nesanāca.

Noteikti gan zēni, gan meitenes ieguva ļoti noderīgu pieredzi, jo daudziem tās bija pirmās sacensības.

Sacensībās piedalījās 2007. gada dzimušie un jaunāki skolēni.

D grupā zēniem :

 1. Vecumnieku vidusskola.
 2. Valles vidusskola.
 3. Misas vidusskola.( Markuss Drozdovs, Deivids Zariņš, Deniss Laputs, Andrejs Ļeonovičš, Māris Belasovs, Jānis Rolands Zauers, Linards Fabriks, Rainers Drozdovs, Daniels Neško, Kristofers Emanuels Pavārs).

D grupā meitenēm :

 1. Vecumnieku vidusskola.
 2. Misas vidusskola.( Patrīcija Felicita Pavāre, Kitija Bukovska, Estere Freimane, Zanda Rozenfelde, Annija Fogele, Dārta Jakuškina, Madara Smilškalne, Marija Gusarova).

Paldies zēniem un meitenēm par cīņu laukumā!

Liels paldies arī visiem tiesnešiem, kuri šajā mācību  semestrī bija atsaucīgi un izpalīdzīgi!

Sporta skolotājs Rolands Plēsnieks

Zēni turpina lieliski

23. novembrī, Misas vidusskolas sporta zālē, savas prasmes atrādīja B grupas zēnu un meiteņu komandas. Sacensībās piedalījās 4 zēnu komandas un 3 meiteņu komandas.

Misas vidusskolas zēni laukumā rādīja ļoti pārliecinošu un fizisku spēli. Šī fiziskā un reizē arī precīzā spēle, sagādāja pretiniekiem lielas grūtības. Pārliecinoši pirmajā spēlē apspēlēja Skaistkalnes vidusskolas zēnus. Otrajā spēlē ātri izvirzījās vadībā pret Vecumnieku vidusskolas zēnu komandu, bet tas nelika nolaist rokas pretinieku komandai, kura cīnījās līdz pat spēles beigām. Aizmesti daudz brīvu metienu garām un pārlieku liela atslābināšanās,bet ar visu to, izcīnīta uzvara arī otrajā spēlē. Pēdējā šīs dienas spēlē, zēni pārliecinoši apspēlēja Valles vidusskolas zēnus un ieguva tiesības pārstāvēt skolu Zemgales reģiona sacensībās.

Meiteņu konkurencē visstabilāko spēli rādīja Skaistkalnes vidusskolas meitenes, kuras arī izcīnīja iespēju pārstāvēt skolu Zemgales reģiona sacensībās.

Sacensībās piedalījās 2003. gada dzimušie un jaunāki skolēni.

B grupā zēniem :

 1. Misas vidusskola. (Reinis Diena, Matīss Diena, Edvīns Litčenko, Gatis Dumbris, Edvīns Neško, Daniels Griba).
 2. Vecumnieku vidusskola.
 3. Skaistkalnes vidusskola.
 4. Valles vidusskola.

B grupā meitenēm :

 1. Skaistkalnes vidusskola.
 2. Valles vidusskola.
 3. Vecumnieku vidusskola.

Paldies zēniem par pašatdevi laukumā!

Sporta skolotājs Rolands Plēsnieks

Simtgades svece

Gatavojoties Latvijas republikas simtgades svinībām Likteņdārzs aicināja Latvijas skolu skolēnus piedalīties konkursā par lielāko novada sveci. Skolēni vāca parafīnu un vecās sveces, lai konkursa noslēgumā tiktu izlietas novadu sveces. Mūsu skolas skolēni savāca 12 kg sveču atlikumus. Lai arī mūsu devums nebija liels, tomēr gala rezultātā Zemgales novada svece iznāca vislielākā.

Par piedalīšanos konkursā, no Likteņdārza saņēmām pateicības apliecinājumu.

Ekoskolas vadītāja Agrita Ivanovska

Lāčplēša diena

Šodien, 9. novembrī, jau no paša rīta skolas pagalmā bērnus un pedagogus sagaidīja ugunskurs, kas dega par godu Lāčplēša dienai.

Pie ugunskura četri skolēni (Edvīns Neško, Dāniels Madlinskis, Artūrs Antonovs un Ņikita Karasevs) runāja skaistu, patriotisku dzeju, kā arī vēstures skolotāja Ingrīda Vaisjune pieminēja šīs dienas nozīmību Latvijas vēsturē.

Uz šo tikšanos bija ielūgti divi ciemiņi – 53. Bauskas bataljona komandieris Elmārs Popakuls un kaprālis Agnis Ālmanis. Viņi uzsvēra, cik svarīgi ir būt Latvijas patriotam un cik liela nozīme ir cilvēkiem, kas sargā mūsu valsti.

Pasākums svinīgi noslēdzās ar kopdziesmu.

Anastasija Šņoriņa

Patriotiskās dzejas stundas Misas vidusskolā

Kad dienas kļūst pelēkas. Kad vakaru no rīta atšķirt nevar, kad tumsa sāk rāpot pa ciematu starp ļaudīm, pirms iestājas nakts, kad atstarotāju spožums cilvēkiem noder, lai spīdētu tumsā kā jāņtārpiņi, ir klāt Novembris. Latvija, kā zinādama, ka pelēkajā laikā kādu prieciņu gribas, mēneša vidū sev dzimšanas dienu iekārtojusi!

Misas vidusskolas kolektīvs arī tika aicināts 100gades jubilejā. Lielajā, iesaiņotajā dāvanā bija gan bērnības atmiņu stāstiņi, gan literāri patriotiskās dzejas stundas, gan patriotiskās dzejas konkurss Skaistkalnē, gan satikšanās ar Zemessardzes vīriem pie ugunskura.

Tu saki nav lepnuma? Tu apzinīgi mācies un cieni valodu. Tu esi gaišs un atvērts pret saviem draugiem, vecākiem un skolotājiem.  Jo tu zini, kāds būsi tu – tāda būs tava valsts. Ikviena cilvēka valsts sākas ar viņu pašu. Valsts tie ir cilvēki, kas tajā dzīvo. Dari lepnu zemi, tu esi atbildīgs par to. Tikai tu pats. Tu esi Latvija!

Dale Oškalne

Ceļā uz Latvijas 100. dzimšanas dienu

Esam ceļā uz mūsu valsts 100. dzimšanas dienu. Tas ir izziņas, līdzdarbošanās, svinēšanas un katra personīgās izaugsmes ceļš. Ikviens esam daļa Latvijas un katrs ierakstām savu rindu “Latvijas vēstures grāmatā”, kuru lasīs nākamās paaudzes. Skolu jauniešu uzdevums – apzināties savu lomu Latvijas valsts stiprināšanai – pieņemt izaicinājumus savai izaugsmei, būt atbildīgiem par savu veicamo darbu, disciplinētiem savās domās un saredzēt ceļu uz mērķi, kuru gribas sasniegt. Misas vidusskolas kolektīvs šajā ceļā ir bijis vienots izziņai, sadarbībai un svinēšanai.

Atbalstot aicinājumu, katram iestādīt savu Laimes koku, lai daļēji atveseļotu pasaules vidi, vienojāmies bērzu birzītes stādīšanā. Misas skolas absolvents, uzņēmējs Zigismunds Alekšūns atvēlēja vietu birzītei savā īpašumā “Bogdani”. Katra klase, kopā ar audzinātāju, iestādīja savu koku ar vēlējumu Latvijai, cerībām tās izaugsmei un savu vietu tajā. Pedagogi un skolas personāls, kopā ar īpašniekiem Daigu un Zigismundu Alekšūniem, satikās, lai noslēgtu šo akciju – iestādītu savus Laimes bērzus. Tapa arī vēstījums nākotnei, kurš tika ievietots īpašā “kapsulā” un ieguldīts pie bērza saknēm, ar cerību – stipras saknes, stiprā Latvijā. Vēstījuma noslēgumā varējām lasīt šādas rindas: “Mēs ticam un ceram, ka zeme, kurā dzīvojat Jūs, šī vēstījuma atradēji, ir tāda, par kādu sapņojam šodien – brīva, zaļa un to sauc – Latvija.” Satikšanās noslēgumā saņēmām dārgu dāvanu – Zigismunda mammas Ellas Alekšūnes izrakstītos dūraiņus, kurus, kā simbolisku piemiņu, nodeva glabāšanā skolas muzejam (Ella Alekšūne arī bijusi Misas skolas absolvente). Teicām lielu paldies mūsu draugiem, apņēmāmies kopt mūsu kopīpašumu un augt līdzi mūsu Laimes bērziem.

Anna Balgalve

Ekskursija – latviešu strēlnieki Pirmajā pasaules karā

5. novembrī Vecumnieku novada skolu labākie vēsturnieki devās mācību ekskursijā uz Rīgas Brāļu kapiem, Ziemassvētku kauju muzeju un Ložmetējkalnu Tīreļpurvā. Ekskursijas tēma bija latviešu strēlnieki Pirmajā pasaules karā.

Pirmajā pieturas punktā, Rīgas Brāļu kapos, mēs pieminējām Pirmajā pasaules karā un Brīvības cīņās kritušos strēlniekus ar svecīšu nolikšanu pie Mātes Latvijas. Rīgas Brāļu kapi aptver 9 hektāru lielu teritoriju un tajos ir guldīti apmēram 3000 cīnītāju. Šī memoriāla ansambļa autors Kārlis Zāle, kurš ir arī ir autors Brīvības piemineklim, ir guldīts Brāļu kapos.  Te klausījāmies novada vēstures skolotāju lasīto fragmentu no A. Čaka poēmas „Mūžības skartie”. Šī vieta izraisīja spēcīga emocijas visos un lika aizdomāties.

Tālāk devāmies uz Ziemassvētku kauju muzeju “Mangaļu”mājās. Tur mūs sagaidīja gids, ģērbies strēlnieka formas tērpā, viņš mums pastāstīja par latviešu strēlnieku artilēriju un kā tā tika pielietota kaujās. Pēc tam gids mūs aicināja iesaistīties aktivitātes, kurās bija jāpārvar šķēršļi, kas pārbaudīja mūsu spēju sadarboties.

Pēc pusdienām devāmies pārgājienā pa strēlnieku cīņas vietām Tīreļpurvā, veicām 8 kilometru garu gājienu.  Šajā maršrutā mēs nonācām līdz abām vietām, kur 1917. gada ziemā strēlnieki pārrāva vācu fronti, lai tālāk varētu doties atbrīvot Jelgavu. Vienā no pārrāvuma vietām ir vairākus metrus garš zobens ar iegravējumu “1. Daugavgrīvas latviešu strēlnieku pulks pārrāva vācu ierakumu līniju”, tas simbolizē pārcirsto fronti, otrā, purvā, bija redzams krusts, kas simbolizē vairāku simtu , šajās kaujās kritušo, dzīvības.  Kad sasniedzām galapunktu, kāpām 27 metru augstajā Ložmetējkalna skatu tornī, no kura paverās skats uz visu purvu un Ziemassvētku kauju vietām.

Šī ekskursija bija lielisks ieskats kara neželībā un cik spēcīga var būt latviešu tauta.

 Diāna Lauciņa, 12.klase, ekskursijas dalībniece.

 

C grupas zēni un meitenes turpina basketbola “maratonu”

Sacensībās piedalījās 8 komandas, kas pagaidām ir pārliecinoši kuplākais komandu skaits, kādā no vecuma grupām. Sacensības atklāja mājinieki, Misas vidusskolas zēnu komanda. Pirmo spēli jau no paša sākuma iesāka pārliecinoši un izcīnīja uzvaru, pārspējot Vecumnieku vidusskolas zēnus. Arī savu otro un trešo spēli zēni aizvadīja pārliecinoši un izcīnīja vēl divas uzvaras, pārspējot Skaistkalnes un Valles vidusskolas zēnu komandas.

Ja zēnu pārliecinošais sniegums nebija liels pārsteigums, tad meiteņu spēle laukumā gan patīkami iepriecināja.Lai arī pirmajā spēlē neizdevās izcīnīt uzvaru pret Skaistkalnes vidusskolas meitenēm, kur uzvarētājs tika noskaidrots tikai pēdējā minūtē. Tad atlikušajās abās spēles to izdevās izdarīt pret Vecumnieku un Valles vidusskolas meiteņu komandām. Meitenes laukumā cīnījās par katru bumbu. Neatlaidība, cīņa un protams arī veiksme, tā varētu raksturot meiteņu spēli.

Sacensībās piedalījās 2005. gada dzimušie un jaunāki skolēni.

C grupā zēniem :

 1. Misas vidusskola. (Aleksis Karpovs, Gustavs Jaunzemis, Agris Kozlovskis, Edijs Litčenko, Jānis Dūra, Aleksandrs Frolovs, Artūrs Antonovs, Renārs Zariņš, Jānis Belrus).
 2. Vecumnieku vidusskola.
 3. Valles vidusskola.
 4. Skaistkalnes vidusskola.

C grupā meitenēm :

 1. Skaistkalnes vidusskola.
 2. Misas vidusskola. (Elizabete Albiņa, Annija Klipa, Kitija Firleja, Endija Griba, Kitija Krūmiņa, Monta Maslova, Patrīcija Felicita Pavāre).
 3. Vecumnieku vidusskola.
 4. Valles vidusskola.

Paldies zēniem un meitenēm par enerģisko dienu!

Sporta skolotājs Rolands Plēsnieks

Mācību ekskursija uz ceptuvi “Lāči”

1. novembrī sākumskolas skolēni devās mācību ekskursijā uz ceptuvi “Lāči” un koncertlekciju “Mūzika Tev”.

Neskatoties uz to, ka rīts sākās agrāk nekā parasti, visi bijām možā noskaņojumā.

Ceptuvē noskatījāmies video materiālu par “Lāčiem”. Uzmanīgākie skatītāji varēja atbildēt uz jautājumiem par maizes tapšanu. Pašiem bija iespēja izcept klinģeri, strādājot komandā. Un kamēr mūsu gardums cepās, apskatījām, kā notiek darbs ceptuvē.

Izbaudot skaisto laiku, izvingrinājāmies spēļu laukumā pie uzņēmuma un baudījām līdzi paņemtas pusdienas.

Tālāk devāmies uz Rīgu. Pirms koncertlekcijas pastaigājāmies un pavērojām, kā pilsēta pošas svētkiem, pie Brīvības pieminekļa vērojām Goda sardzes maiņu. Mūsu zēni aizsapņojās par to, ka reiz arī viņi varētu būt šo kareivju vietā.

Koncertlekcijā “Mūzika Tev”baudījām latviešu tautas pasaku “Trīs labas lietas” grupas “Raxtu raxti” un mūsdienu dejas dejotāju izpildījumā.

Mājās braucot, atzinām, ka esam guvuši pozitīvas emocijas.

Ekskursijas dalībnieku vārdā skolotāja Dina