Novembris 2017

18 Latvijai veltītas dienas

Patriotisms – pārliecība, ka tava dzimtene labāka par citām tāpēc, ka tieši tu tajā esi piedzimis./ Džordžs Bernards Šovs/

Ir pagājis novembris – patriotiskais mēnesis. Ik viens no mums ir piedalījies, organizējis vai apmeklējis pasākumus, kas veltīti Latvijai. Novembris pagājis ar Latviju sirdī.

Misas vidusskolā, aktīvā veidā popularizējot nacionālās identitātes un valstiskuma apziņu, lojalitāti Latvijas valstij,  3.-12. klašu skolēni aktīvi iesaistījās konkursā “18 Latvijai veltītas dienas” un krāja punktus par katru aktivitāti.

Konkursa rezultāti tika apkopoti un 4.decembra iknedēļas līnijā tika sumināti skolēni, kuri ieguva visvairāk punktus.

1.vieta – Patrīcija Felicita Pavāre (4.klase)

2.vieta – Markuss Drozdovs ( 4.klase)

3.vieta – Marika Sadovina (12.klase)

Pateicības ieguva seši skolēni:

Viktorija Šakirova un Amanda Gāža (8.klase), Emīls Briedis, Markuss Miklaševičs un Nils Roberts Krištopāns (4.klase), Anna Šnore (5.klase).

Visaktīvākā bija 4.klase, skolēni ieguva visvairāk punktus un saņēma balvu.

Paldies visiem, kuri piedalījās konkursā un svinēja mūsu valsts Latvijas dzimšanas dienu!

                                                            Iluta Soma ārpusklases darba organizatore

Veseli zobi, vesels pats

24.novembrī 1.-3. klašu skolēni tikās ar Bauskas Mutes veselības centra higiēnisti Ilonu Saukumu , kura pastāstīja par  “Veselīga uztura nozīmi bērnu mutes dobuma, zobu veselībā un tā ietekmi uz vispārējo veselību”.

 

Zobu bojāšanās ir viena no pasaulē visvairāk izplatītajām slimībām tieši bērnu vidū. No tās var izsargāties, lietojot pareizu uzturu un jau bērnībā iemācoties rūpēties par mutes dobuma veselību. Skolēni iepazina svarīgus faktus par zobiem un zobu veselību, uztura nozīmi, kā veidojas zobu bojājumi un kā no tiem izsargāties, fluora nozīmi, kā pareizi tīrīt zobus, cik svarīgi ir regulāri apmeklēt zobārstu.

Noslēgumā noskatījās animācijas filmu  un saņēma dāvaniņas.

Paldies par izglītojošo nodarbību!

3. klases audzinātāja Inga Spangere

Koncerts “Es savu zemi svinu” vieno 5 korus no 3 novadiem

Neapšaubāmi, viens no Latvijas nozīmīgākajiem notikumiem sagaidāms nākamgad – valsts simtgade. Tomēr Misas Tautas namā 15. novembrī izskanēja koru sadraudzības koncerts “Es savu zemi svinu”, kurā ar patriotismu un godu, ar īpašu sajūtu tika aizdegta arī 99. svece, kas nav mazāk svarīga mūsu zemes liktenim.

Zemes spēka vienotībā un draudzības spēkā kopā pulcējās 5 kori no 3 novadiem – Bauskas Valsts ģimnāzijas koris (vadītāja Mārīte Jonkus), Iecavas vidusskolas 5. – 9. klašu koris (vadītāja Milita Pīlādze), Bauskas pamatskolas 5. -9. klašu koris (vadītāja Ilze Bērziņa) un Misas vidusskolas 5. – 12. klašu koris uz zēnu koris (vadītāja Zaiga Jēgere).

Koncerta vadītāja Misas vidusskolas 12. klases skolniece Mareka Sadovina  aicināja ikvienu klātesošo aizdegt gaismu mūsu ikdienā, aizdegt mūsu darbus un mūsu domas! “Aizdedziet 99. sveci manas zemes vainagā! Aizdedziet savus prātus un domas, aizdedziet savus darbus un ikdienu, aizdedziet savas acis un rokas! Lai deg! Gaismu vairojiet mūsu zemē un audziet lieli savā esībā! ”, tāpat koncertā izskanēja aicinājums un atgādinājums: „Mēs šovakar nesvinam politiski patriotiskās runas un nelietību, melus un nepatiesību, mēs nesvinēsim arī likumus un to, kas sāp mūsu dvēselēs. Svinēsim zemi un mūsu esību, svinēsim valodu un latvietību. Pavisam klusiņām, pavisam pie sevis vari teikt…es savu zemi svinu!”

Ar maģisku kopā būšanu tika izdziedāta Latvija un aizdegta mūsu 99. svece mūsu zemes vainagā. Paldies ikvienam korim, kuri atsaucās un bija kopā šajā tik dievišķajā mirklī, milzīga pateicība mūsu koncertmeistarēm Evijai Bonātei un Inetai Rozentālei! Bezgalīgs paldies koncerta vadītājai Marekai Sadovinai par neatlaidīgu darbu un spēju vienmēr būt gatavai! Sirsnīgs un silts paldies skolas vadībai par atbalstu, kurš nav izmērāms un vārdos pasakāms, paldies direktorei Annai Balgalvei un direktores vietniecei mācību darbā – Ditai Startai un ārpusklases darba organizatorei Ilutai Somai! Mīļš paldies arī ikvienam koristam, kurš bija, sajuta un dalīja mirkli, paldies koristu vecākiem par atbalstu un līdzās būšanu.

“Lāpas nodzisīs.

Dziesmas pieklusīs.

Patriotiskās runas norimsies.

Tomēr manī nekas nebeidzas – es svinu un svinēšu savu zemi.

Lai izdeg mūsu zemes 99. svece! Lai nāk simtais, jo mēs rotājam, svinam un izdziedam savu zemi! Zeme mana, Latvija mana! Lai Dievs Tevi svētī…ļoti, ļoti svētī!”

 

Zaiga Jēgere (Misas vidusskolas koru diriģente un mūzikas skolotāja)

Daiļrunāšanas konkurss pamatskolā un vidusskolā

Ik gadu Misas vidusskolā notiek daiļrunāšanas konkurss.  Arī šogad. Laikā no 6. līdz 10. novembrim katrs klases kolektīvs sagādāja dzejas brīnuma mirkli sev un klausītājiem.

5. un 11. klašu skolēni runāja patriotisko dzeju, 6. un 8. klašu audzēkņi par savu dzejnieku šim konkursam bija izvēlējušies Ojāru Vācieti, 7. klasi bija uzrunājusi jau Glītrakstīšanas konkursā iepazītā Eduarda Veidenbauma dzeja, 9. klase sevi un klausītājus iepriecināja, runājot Aleksandra Čaka dzeju, bet 10. un 12. klase dzejas brīnuma mirkli izdzīvoja kopā ar Imanta Ziedoņa dzeju. Katras klases sagatavotais dzejas priekšnesums bija īpašs.

Dzeja ir tā, kas aizved klausītājus citā realitātē, ļauj citādāk paskatīties uz apkārt notiekošo. Šādi dzejas mirkļi (negribas teikt – konkurss) palīdz skolēniem attīstīties, tie ir mirkļi, kad izpausties radoši, emocionāli. Protams, tas ir arī satraukums un nedrošība, taču arī to šādi brīži māca pārvarēt. Tā ir pieredze runātājiem, bet klausītājiem – gan mirklis citā realitātē, gan, iespējams, citāds skatījums uz kādu no runātājiem.

Paldies skolēniem par sagādātajiem dzejas mirkļiem!

Paldies klausītājiem par labajiem vārdiem, par ieteikumiem un ceļa vārdiem nākamajam rudenim, kad Latvijas svētku mēnesī atkal tiksimies daiļrunāšanas konkursā!

Latviešu valodas skolotāja Dace Klipa

Ventspils IT izaicinājums 2017

Jau otro gadu Ventspils pilsēta organizēja konkursu “Ventspils IT izaicinājums”. Konkurss sastāvēja no divām kārtām. Pirmajā kārtā no Misas vidusskolas tika iesniegti 2 darbi. 4. – 6. klašu grupā startēja komanda “Pāvi” (Patrīcija, Felicita Pavāre, Markuss Drozdovs un Gerts Vilde) un 1. – 3. klašu grupā komanda “Trīs draugi” (Kristofers Emanuels Pavārs, Rainers Drozdovs, Reinis Miklaševičs). Uz otro kārtu Ventspilī tika uzaicināta komanda “Trīs draugi”.

Klātienes kārta norisinājās no 16. novembra līdz 17. novembrim. Pirmā diena bija konkursa diena, kurā puišiem tika doti trīs uzdevumi, kas bija jāveic izmantojot programmu Scratch. Darbiņš tika veikts godam un tika iegūta atzinība par ieļūšanu 10 labāko komandu vidū.

Otrā diena tika veltīta Ventspils izzināšanai. Apmeklējām Planetāriju, Robotikas nodarbību telpu, Ventspils pili un baudījām burvīgu nodarbību, ko mums pasniedza fizmix.lv pārstāvji.

Mājās atgriezāmies ar labi padarīta darba sajūtu un emocijām bagāti.

Guna Gasjūne-Pavāre

Stūru stūriem TĒVU ZEME un stūru stūriem DZEJOLĪŠI

8. novembrī 3. klasē valdīja liels satraukums, jo skolēni bija sagatavojuši izteiksmīgi norunāt Ulda Ausekļa dzejoļus. Klausīties un skatīties sanāca daudz ciemiņi.

Uldis Auseklis ir dzimis 1941. gada 30. oktobrī.

Dzejnieka 75. jubilejas gadā iznāca jauna dzejoļu grāmata “ Kaķēns margrietiņās”. Autors ir atzīts kā labākais bērnu dzejas autors. Viņš izdevis vairāk nekā 30 grāmatas bērniem.

“Kaķēns margrietiņās” ir viena no Ulda Ausekļa dzejoļu grāmatām bērniem. Autors ir uzticīgs pamatvērtībām- dabai, ģimenei, ģimeniskumam, Latvijai, tās dabai, valodai, pilsētiņām un ciematiņiem. Par tām var izlasīt šajā grāmatā.

Par šo grāmatu dzejnieks ir saņēmis nomināciju” Labākais oriģināldarbs bērniem”. Latvijas literatūras gada balva 2017.

Mums izdevās ciemiņus pārsteigt ar jaukajiem dzejoļiem, gūt gandarījumu par padarīto darbiņu.

 

Paldies ciemiņiem par labajiem vārdiem!

Mīļš paldies maniem vecākiem par atbalstu un sadarbību!

3.klases audzinātāja Inga Spangere

 

1.un 2.klase runā dzeju par rudeni

Neskatoties uz to, ka 9.novembra diena bija dūmakaina, Mazajā skoliņā valdīja īsta rosība. 1.un 2.klases skolēni čakli gatavojās runāt mācītos dzejoļus par rudeni.  Pasākumam īpašu noskaņu radīja gaumīgi izrotātā Mazās skoliņas zāle. Pirmklasnieku un otrklasnieku draugi rūpīgi bija vākuši lapas, kuras pārtapa skaistās virtenēs, lai rudens saglabātu pēc iespējas  ilgāk savu rotu.

 

1.klases skolēni bija sagatavojuši dažādu autoru dzejoļus par rudens tēmu- gan par vardi un sienāzi, zvirbulēnu, zvaigznīti, miglu, kastani un ķirbīti. Visvairāk klausītājiem patika Timura runātais dzejolis par Zaļo Mušu, kurai nepatika mazgāties.

Savukārt, 2.klases skolēni runāja Maijas Laukmanes dzejoļus no krājuma “Divdesmit pieci mākoņi”, kuros bija stāstīts gan par vēju un lietu, gan ezi, kurš pošas ziemas guļai, gan svētkiem, kas liek iemirdzēties māmiņas acīm ka svecīšu liesmiņai un par brīnumu, kuru visi gaida.

Nav nekāds nieks uzstāties klausītājiem, bet visi ar to tika galā un guva prieku gan par savu, gan biedru sniegumu.

Skolotāja Dina

 

Jampadracis liedagā

4. klases skolēni daiļrunas konkursā sniedz emocionālu priekšnesumu stāstot pasaciņu “Jampadracis liedagā”. Dzejoļu skanējumu papildināja Andra Eniņa dziesmas par draudzību, kuras pašiem skolēniem ļoti patika.

4. klases audzinātāja Agrita Ivanovska

 Izzinot vēsturi un izbaudot mākslu

Vidusskolas 17 skolēni 9. novembrī devās uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, lai iepazītos ar izstādi “Luters. Pagrieziens.”, kas ir viens no Latvijas 100. gadu pasākumiem. Šī izstāde aicināja skolēnus novērtēt tās pārmaiņas, ko 1517. gadā aizsāk reformācija un to, kā šīs pārmaiņas atceļoja uz Latviju. Mēs ne tikai aplūkojām izstādi, bet arī darbojāmies ar darba lapām, kuras palīdzēja labāk izprast šīs pārmaiņas.Nodarbības noslēgumā diskutējām, kas ir nozīmīgākais, lai notiktu pārmaiņas – personības loma,nejaušība, pārējo cilvēku atbalsts vai tas, cik saprotami tiek izklāstīta pārmaiņas rosinoša ideja.

Interesanta Nacionālajā bibliotēkā bija arī orientēšanās spēle, kas saistīta ar vērtībām, kas iekļautas Latvijas kultūras kanonā. Bija nepieciešams atrast 17 priekšmetus – kontrolpunktus, kas, ierakstot atminējumus darba lapā, deva atbildi uz jautājumu – kāda vēl vērtība iekļauta Latvijas kultūras kanonā. Izrādījās, ka tā ir kokle un koklēšana.

Pēcpusdienā mūsu mērķis bija koncertlekcijas “Mūzika Tev” apmeklējums. Šis koncerts bija veltīts tēmai “Mūžīgais skaistums”, skanēja Mocarta, Brāmsa, Lista un Lehāra mūzika, kuru atskaņoja Rīgas mūzikas skolu audzēkņu apvienotais simfoniskais orķestris K.Ādamsona vadībā. Solisti – labākie Latvijas jaunie talanti: pianists – V.Šimkus, klarnetists un soliste.

Lai iegūtu vairāk informācijas, koncerts tika papildināts ar stāstījumu par šo klasiķu dzīvi un darbību.

“Mūžīgais skaistums” – tā ir mūzika un mūsu jūtas. Cilvēks, kas mīl – ir skaists, cilvēks, kas jūt – ir skaists.

Mūs sagaida vēl 3 aizraujoši ceļojumi daudzveidīgajā mūzikas pasaulē. Lai piepildīts šis ceļojums!

10. klases audzinātāja Ingrīda Vaisjune

Ceļojums uz zinātni un kultūru

1.novembrī sākumskolas skolēni devās mācību ekskursijā uz Zinātkāres centru “ZINOO Rīga” un koncertlekciju ciklu “Mūzika Tev” pirmo koncertu.

Zinātkāres centrs “ZINOO Rīga ” ir radīts ar mērķi atraisīt lielos un mazos cilvēkos zinātkāri par pasauli, tehnoloģijām un sevi tehnoloģiju pasaulē.

Skolēniem bija iespēja pilnveidot savas zināšanas un iemaņas, darbojoties ar dažādiem eksponātiem.Viņi izmēģināja šķībo istabu, kurā īsākais kļūst garāks, izgāja cauri sienai, uzzināja, ka baltā krāsa sastāv no zilās, zaļās un sarkanās, kustināja priekšmetus un saredzēja jaunas kustību līnijas, izgāja spoguļu labirintu, uzspēlēja šahu, hokeju, pabraukāja ar pašvadāmu krēsliņu, skrejriteni, uzspēlēja galda futbolu utt.

Skolēni atzina, ka visvairāk patika spoguļu labirints, šķībā māja, rāpties pa sienām, braukāties ar braucamrīkiem. Visinteresantākā bija meistarstunda “Gaisa raķete”.Šajā nodarbībā skolēni sadarbojoties jauktās grupās , iejutās jauno inženieru lomā. Viņi kopīgi izdomāja interesantus komandu nosaukumus, izvēlējās darbam nepieciešamos materiālus, lai pagatavotu kosmosa gaisa raķeti ar zondi, kurā kosmonauta lomā iejutās ola. Uzdevuma mērķis, lai piezemējoties kosmonauts paliktu dzīvs. Veicot darbu skolēni bija radoši,  izpalīdzīgi, uzmanīgi un draudzīgi.

Vissatraucošākais bija eksperimenta noslēgums, kad gaisā tika palaistas jaunizveidotās raķetes. Tās izrādījās tik kvalitatīvi pagatavotas, ka piezemējās ļoti veiksmīgi. Mūsu sākumskolas skolēni nākotnē varētu kļūt par labiem inženieriem, jo darba rezultāti bija pārsteidzoši labi.

Pats saviļņojošākais bija tas, ka divas komandas, kuras ieguva vienādu punktu skaitu ,ierosināja uzvarētāju izšķirt olu cīņā. Tā par uzvarētājiem kļuva komanda ”Čārlijs”. Visi bija priecīgi un gandarīti par paveikto darbu.

Savukārt ekskursijas otrajā daļā mēs apmeklējām koncertlekciju “Princese un pazudušais pērtiķis”, kas veidota pēc Luīzes Pastores grāmatas motīviem. Guvām priekšstatu par gleznotāja Jaņa  Rozentāla laiku Rīgā ar Latvijas Nacionālās operas solistiem, ansambli “Brokastis četratā” un perkusionistu Nilu Īli.

3. klases audzinātāja Inga Spangere