Oktobris

Ekskursija uz Vecumnieku novada uzņēmumiem

Katram no mums ir savi izvirzītie mērķi vai vismaz sapņi par to, ko dzīvē vēlamies sasniegt. Lai savus mērķus īstenotu, ir, pirmām kārtām, jāsapņo, jānotic sev un saviem spēkiem, un tad jāsāk virzīties, “izlīst ārā no sapņa ” un sākt darīt visu iespējamo, lai sapni materializētu.

Projekta  “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstīšanai ” ietvaros, mēs, MVSK  9.-12. klašu audzēkņi, devāmies ekskursijā uz Vecumnieku novada uzņēmumiem.

Apmeklējām atpūtas un sporta kompleksu  “Pīlādžu mototrase “.  Trases īpašnieks Ēriks Pīlādzis dalījās ar savu pieredzes stāstu par to, kā viņš nokļuva tur, kur šobrīd ir – nu jau organizējot pasaules līmeņa sacensības.

Viesojāmies Eko pārtikas ražotnē  SIA “KEEFA” – vadītājs Roberts Češeiko prezentēja ražoto produkciju  “Simply Food “, stāstīja par saviem mērķiem un iecerēm veselīgas pārtikas popularizēšanā.

Tālāk devāmies ciemos pie Kārļa Ulmaņa uz sulu un dzērienu ražotni IU  “Ābolis “, kur īpašnieks dalījās  ar savu stāstu par to, kāpēc pievērsies tieši sulu ražotnei, kāpēc viņu uzrunā lauku idille. Nogaršojām arī karsētu ābolu sulu un iegādājāmies viņa produkciju, par kuru bijām patiesā sajūsmā.

Šīs vizītes mērķis bija iepazīt Vecumnieku novada uzņēmējdarbību, veicināt karjeras izglītību un ražošanas procesa izzināšanu vietējos uzņēmumos. Uzskatu, ka mērķis tika sasniegts, jo mēs gan apskatījām vietējos uzņēmumus, gan izzinājām to darbības virzienus, tāpat varējām vērot arī ražošanas procesu. Domāju, ka katru no mums uzrunāja kāds no šiem stāstiem, no kuriem mēs varam mācīties un ņemt piemēru, nospraužot savus nākotnes mērķus. Katrs no stāstiem ir citāds, bet tos visus vieno tas, ka sapņi un idejas īstenojas, ja dara visu, lai to panāktu – smags darbs visa pamatā, un būs rezultāts.

Lai mums visiem veicas, īstenojot savas ieceres!

 

12.klases skolniece

Marika Sadovina

 

Tikšanās ar LATBAT pārstāvjiem

11. oktobrī mūsu skolā bija īpaši viesi. Sadarbībā ar bijušo skolas absolventu – šobrīd NBS majoru Elmāru Popakulu, tika noorganizēta tikšanās ar Sauszemes spēku Kājnieku brigādes 1. mehanizētā kājnieku bataljona pārstāvjiem.
E. Popakuls un A. Baltais sniedza izglītojamajiem ieskatu par LATBAT vēsturi, uzdevumiem, struktūru, simboliku, karavīru ikdienu.
Līdzi karavīri bija atveduši arī vairākas tehnikas vienības ( CVR(T) SCIMITAR, CVR(T) SPARTAN, HMMWV). Ieroču displejā – tehnikas apskatē gan lieliem, gan maziem interesentiem tika dota iespēja iepazīt kaujas tehniku, uzdot jautājumus karavīriem, izmēģināt, cik smags ir karavīra ekipējums (aizsargveste, mugursoma, ķivere, ierocis). Drosmīgākie ieguva arī maskēšanās krāsojumu uz sejas.
Pasākums izvērtās ļoti interesants, jo lielākajai daļai klātesošo tik tuva tikšanās ar karavīriem un tehnikas aprīkojumu bija pirmo reizi. 1. MKB karavīri bija atsaucīgi, labprāt visu izrādīja, paskaidroja un pacietīgi atbildēja uz neskaitāmajiem jautājumiem.
Pateicamies Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandierim pulkvedim Ilmāram Atim Lejiņam par doto atļauju šādai vizītei Misas vidusskolā un E. Popakulam, A. Baltajam par pārdomāto un labi organizēto pasākumu.
Esam priecīgi, ka uz mūsu aicinājumu piedalīties pasākumā atsaucās arī mūsu kaimiņi – Valles vidusskolas, Stelpes pamatskolas jaunieši un Zālītes speciālās internātpamatskolas audzēkņi un skolotāji.
Agita Dreimane

Latvijas skolēnu sporta spēļu tūrismā noslēgums

14. – 15. oktobrī Misas vidusskolā notika Latvijas skolēnu sporta spēļu tūrismā noslēguma sacensības.

Dalībnieki mērojās spēkiem 2 distancēs komandām – pārgājienā un tūrisma tehnikā, kā arī individuālajā tūrisma tehnikā.

Sacensībās piedalījās 21 komandas no Latvijas. Uzvarētāji visās grupās bija RSP komandas. Mūsu skolas D grupa ieguva 4. vietu. Lepojamies ar individuālajiem sasniegumiem G.Jaunzemis D grupā ieguva 1. vietu un absolvents L. Kazlausks A grupā arī bija labākais individuāli.

Paldies visiem, kas nenobijās no 14. oktobra lietusgāzēm un darbojās distancēs. Īpaši liels paldies Beātei Spalvai un viņas ģimenei distanču plānošanas un tiesnešu atbalstīšanas procesā. Paldies skolotājiem, kas mūs atbalstīja (A.Ivanovska, I.Soma, D.Starta, Agitai un Alisei Dreimanēm un I.Evartei no Vecumnieku vidusskolas). Paldies visiem 28 skolas jauniešiem, kas gan startēja, gan tiesāja šīs sacensības. Paldies arī absolventiem – I.Pučekai, L.Dienai, J.Seglickim, J.Sapatam, E.Spalvam, K.Spalvam, T.Jaunzemim, L.Kazlauskim par atbildīgu darbu.

“Rudens kauss” šogad noslēdzies. Uz tikšanos nākamgad!

Sporta tūrisma trenere Ingrīda Vaisjune

 

                 

9. – 12. klašu ekskursija

4. oktobrī 9.-12.klašu skolēni devās mācību ekskursijā. Vispirms guvām ieskatu astronomijas pasaulē – Suntažu pagasta Kaltiņos apmeklējām modernu publisko observatoriju StarSpace. Uzzinājām daudz jauna par meteorītiem, dažus pat aptaustījām. Piedalījāmies interesantos fizikas eksperimentos par gaismu un krāsām. Aplūkojām pašu observatoriju, tās iekārtojumu un ierīces. Pa ceļam izšūpojāmies dažādās šūpolēs Šūpoļu parkā. Ķeipenē apmeklējām Ķeipenes dzelzceļa stacijā izveidoto vienīgo pasaulē publiski apskatāmo ekspozīciju, kura veltīta kino dižgaram-režisoram Sergejam Eizenšteinam. Lēdmanē – Ogres upes senlejas parka teritorijā, labdarības organizācija “Zilais krusts” izveidojusi jauku apskates objektu – Trušu karalisti. Mūs sagaidīja ne tikai daudzie truši, bet arī komunikabli āži, kazas, zosis un pat mandarīnpīles. Pamielojāmies arī ar gardām pankūkām! Paldies skolotājai Ilutai par izzinošo un pozitīvām emocijām pārpilno ekskursiju!

 

 

11. klases audzinātāja Agita