Pirmsskola – Aktualitātes

Skolas draugi

29. oktobrī “Kamoliņu “ grupiņā viesojās skolas draugi- 4.klases skolēni. Mēneša ietvaros mācījāmies par veselīgu uzturu un dzīvesveidu. Pētījām un konstruējām uztura piramīdu. Padziļināti izzinājām kur un kā rodas piens. Tādēļ skolēni bija sarūpējuši veselīgu cienastu ( rudzu maizi, medu, pienu). Skolēni ar skolotāju Dinu Godļevsku arī bija sagatavojuši interesantu pārsteigumu: pasaku par runci Punci, kuram garšoja piens. Bērniem tika uzdots darbiņš – pašiem veidot grāmatiņai savas ilustrācijas. Pēc kopīgas cienāšanās tika veikts radošs darbiņš-“Piena paku pārvērtības”. Visi strādāja ar lielu interesi un aizrautību. Neizpalika prieks un gandarījums par kopīgi paveikto. “Kamoliņu “saimīte saka lielu paldies skolas draugiem un viņu skolotājai. Paldies!!!

“Kāpēcīši” ciemos pie gotiņām

Ceturtdien, 17.oktobrī “Kāpēcīšu” grupas bērni posās pārgājienā, lai vērotu gotiņas. Vispirms uzvilkām savas atstarojošās vestes un vēlreiz pārrunājām drošības noteikumus.  Tie bija ceļu satiksmes noteikumi un kā rīkoties, ceļā sastopot dzīvniekus.  Pa ceļam pļavas malā vērojām baltus siena ruļļus. Noskaidrojām, kādam nolūkam tie ir domāti. Lielu sajūsmu bērnos izraisīja garāmbraucošais traktors, kurš šos ruļļus transportēja uz govju fermu. Pļavā ganījās govis ar teliņiem. Redzējām, kā mazais teliņš zīž mātes pienu, lai arī izaugtu liels. Pārrunājām, kādā krāsā ir gotiņas, kādas tām garas astes, kādi nagi, tesmenis, kurā veidojas piens. Dodoties atpakaļceļā, vērojām dabu: ziedošās dzeltenās pienenes, niedres, krāsainās koku lapas un rudenīgās debesis. Atgriezušies bērnudārzā, vēlreiz pārrunājām redzēto. Šīs nedēļas tēma mums ir piens, un tagad mēs zinām, kur tas rodas.

        Jeļena Paula, “Kāpēcīšu” grupas skolotāja

Rudens veltes Miķelim

Šogad Mazajā skoliņā bijām iecerējuši Miķeļdienu godināt ar daudzveidīgām rudens ziedu kompozīcijām – dāliju un asteru sveicieniem. Tomēr pagājušās nedēļas dzestri baltie rīti nāca ar atgādinājumu, ka Miķeļi ir ziemas priekšvēstneši un puķu mūžs ir tik īss, cik atvēlēts līdz rudens salnām. Nācās mainīt ieceri un kompozīcijas veidot no tradicionālajām rudens veltēm.

Miķelītis labs vīriņš,
Tam svārciņi tumšpelēki;
Labāk svārki tumšpelēki
Nekā balta cepurīte.

Miķeļos saka, ka ziemas vārti tagad vaļā, un tas nozīmē, ka no šīs dienas jau gaidāms, ka sāksies aukstāks laiks, tāpēc vajag steigties izbaudīt saulainās un krāsainās rudens dienas. To arī darīja Mazās skoliņas bērni un vecāki, kopā veidojot tiešām pārsteidzošas kompozīcijas no visdažādākajiem materiāliem.

Pats galvenais (un patiesākā šādu izstāžu jēga) ir darboties kopā visiem – kopā ar bērnu meklējot materiālus kompozīcijai un darinot to. Ieguvums ir pāris stundas labi pavadīta laika. Prieks un lepnums bērnu acīs par kopīgi paveikto ir vislabākais novērtējums katram darbiņam – vai tas ir liels, vai mazs. Tādi brīži bērniem paliek atmiņā, un tas ir ļoti svarīgi.

Tāpēc sakām sirsnīgu paldies vecākiem par atsaucību Miķeļa dienas izstādes veidošanā! Mēs visi kopā ejam vienu ceļu:  mācāmies, darot.

 

Ilona Zariņa, pirmsskolas izglītības iestādes metodiķe

 

Dzejas diena

19.septembrī ”Ezīšu” grupas bērni devās ciemos pie “Kamoliņu” grupas bērniem, lai kopīgi atzīmētu Dzejas dienu. “Kamoliņu” grupas bērni mūs viesmīlīgi sagaidīja, veicinot pozitīvas emocijas un saskarsmi. Vecāki bija parūpējušies, lai bērni mūs pārsteigtu ar iemācītiem dzejoļiem un tautasdziesmām. Tika norunāti dažādu autoru dzejoļi un skandētas tautasdziesmas par rudeni, saulīti, atminētas dzejoļos uzdotās mīklas. Caur dzeju bērns iemācās saprast sevi, savas attiecības ar pasauli. Mācās saskatīt un atšķirt vērtības. Audzinātājas norunāja savus mīļākos dzejoļus. Izskaņā bērni piedalījās kopīgā rotaļā.

Audzinātājas Marija un Inese