Pirmsskola-aprīlis 2019

Saule silda pūpolīti…

Marts bērnudārzā bija teātra mēnesis, tādēļ aprīli iesākām ar katras grupiņas veidotām teātra izrādēm.

Plānojot izzināmos jautājumus un turpmāko darbību teātra uzveduma tapšanai,  “Kāpēcīšu” grupas bērni izvirzīja lielos jautājumus: kas nepieciešams, lai teātris varētu tapt, vai mēs paši varam spēlēt teātri, kādi teātra veidi mums ir zināmi?

Tā kā ārā ir pavasaris, arī savu teātra izrādi veidojām pavasarīgās noskaņās.

Muzikālajās nodarbībās, bērniem bija ļoti iepatikusies dziesmiņa par pavasara pūpolīti, tādēļ nolēmām to izspēlēt arī ludziņā. Kas tikai ludziņā nenotika….! Lāsma kā saulīte sildīja Pūpolīti – Ievu, dziedāja cīrulis  – Luīze, debesīs spīdēja mākoņi – Olivers, Daniels un Bruno, bet pie strauta dziedāja putni – Gustavs, Markus un Renāts. Apkārt notiekošo vēroja arī mājdzīvnieki lauku sētā– Dārta, Kristaps un Dominiks, savukārt pavasara skaistumu vēroja meitenīte – Nikola. Aplūkojot apkārt notiekošo, Nikola jautāja: “Vai tikai nav pienācis pavasaris?” Savukārt Darens, kurš iejutās Pavasara lomā, brāzmani līkumojot starp mazajiem aktieriem, atbildēja: “Jā, esmu klāt!”

Tāds jau tas pavasaris ir – brīžiem saulains, brīžiem vētrains! Tomēr, esam ļoti priecīgi, ka esam to sagaidījuši!

Izrāde beigusies, bet dziesmiņa pa pavasari vēl joprojām skan mūsu bērnu rotaļās un mūsu ikdienas darbībās..

“Kāpēcīšu” grupas audzinātāja Ilona

 

Princeses pārvērtības

Teātra mēneša ietvaros, sagatavošanas grupas bērni sacerēja, plānoja un veica citus nepieciešamos sagatavošanas darbu, teātra izrādes tapšanai. Kopīgās pārrunās “Ezīšu” grupas bērni radīja sižetu, tomēr bērnu viedokļi dalījās brīdī, kad tika plānots tas, kādi tēli varētu piedalīties ludziņā. Viena daļa vēlējās būt meža zvēri, savukārt divas meitenes neatkāpās no domas par princesēm… Rezultātā, tika radīta ludziņa “Princeses pārvērtības”.

Ludziņā neizpalika arī ļaunā ragana, kas princesi jau bērnībā ieslodzījusi savā būdiņā, tādēļ princeses dienas paiet dziedot, jo tas ir vienīgais prieciņš, kas atlicis…

Bet, kas gan būtu pasaka bez brīnumiem, pārsteigumiem un labām beigām? Meža zvēru labās idejas un neliela burvestība palīdzēja atbrīvot princesei un pārvērst par parastu meiteni, savukārt ragana – vēl šodien meklē savu pazudušo princesi…

Bērnu sniegumu vēroja atnākušie ciemiņi gan no citām grupām, gan skolas. Skatītāju simpātijas, mazie aktieri no “Ezīšu” grupas, vislabāk izjuta tieši pēc skatītāju siltajiem aplausiem!

“Ezīšu”grupas audzinātāja, Marija

 

Pūces gudrības

Pats atbildīgākais darbs jebkuras jaunas lietas aizsākšanai un veiksmīgai norisei ir sagatavošanas darbs.

Gaidot pavasari un teātra dienas, nolēmām iestudēt ludziņu. Bērniem tika piedāvāta iespēja izvēlēties sev tīkamo pasaku vai stāstu. “Kamoliņu” grupas bērnus uzrunāja fragments no G. Andersones darba “Kā pūce uzzināja, kas ir diena.”

Kā mērķus un uzdevumus izvirzījām sekojošus:

  • Radīt bērnos prieku un tādas pedagoģiskas situācijas, kur bērniem ir iespēja aktīvā darbībā radoši izpausties kustībā;
  • Pilnveidot bērnu runas izteiksmīgumu, rosinot pilnveidot tiešo runu;
  • Virzīt bērnu spējas radoši uzstāties uzveduma tapšanas gaitā.

Bērniem tika piedāvāta iespēja piedalīties uzveduma tapšanā, izvēlēties sev piemērotāko tēlu, improvizēt dialogus, iesaistīt jaunus tēlus, izvēlēties saturam piemērotu dziesmiņu (par ežuku).

Bērni katru dienu iejutās tēlos, to darbībā. Savu izrādi rādījām pārējo grupu bērniem un ar interesi vērojām citu grupu uzstāšanos.

Šis uzvedums mums lika aizdomāties par to, kāda ir mana diena? Vai tā ir priecīga un saulaina kā kamenei, kura ik dienas tiekas ar smaržīgiem ziediem, vai tā ir darbīga un rosīga kā zīlītei?

Mums “Kamoliņu” grupai ir gandarījums pēc labi padarīta darba, jo šķiet, ka ne tikai sev, bet arī citiem esam sagādājuši skaistus mirkļus.

Tuvojoties pavasara saulgriežiem, ar savu prieku un smaidu palīdzēsim saulītei kāpt kalnā – tad Tava diena būs vēl priecīgāka un saulaināka kā pavasara tauriņš un Lieldienu ola!

“Kamoliņu” grupas audzinātāja Inese