Pirmsskola-februāris 2019

Dzimtās valodas diena Mazajā skoliņā

“Gaismiņ, teci man pa priekšu, nepamet jel mani vienu! Neļauj mani tumsai panākt! Neļauj mani pārmākt bēdām…” Šie L. Brieža vārdi, izskanot dziesmā,  ieskandināja 21. februāra rītu Mazajā skoliņā.

Ņemot vērā, ka februārī Mazās skoliņas lielais izzināmais temats  bija “gaisma un tumsa”, šo tēmu šogad nolēmām aplūkot arī  Dzimtās valodas dienā.

Šomēnes bērni atklāja, ka gaismu mēs varam saistīt ar labestību, izpalīdzību, mīļumu un visu to, kas sniedz cerību. Arī cilvēks var būt gaišs, jo gaisma ir viss labais, kas mūsos mīt.

Savukārt tumsa ir bēdas, bailes, sāpes. Tumsa dažkārt arī mūsos mīt, bet labie vārdi, labi darbi un domas, mūsu tumšos stūrīšus izgaismo, padarot gaišākus…

Mēs zinām, ka paši varam būt gaismiņas un tumsas nesēji, tomēr plānojot valodas svētkus, tumsu un gaismu aplūkojām no skatupunkta, kas bērniem ir vistuvākais…. Gaisma un tumsa dabā.

“Rūķīšu” grupas audzinātāja Laima uzsvēra, ka mazākajiem bērniņiem ļoti svarīgs ir dienas ritējums, tādēļ savu skatījumu par gaismu un tumsu atklāja caur kustību rotaļu, tajā attēlojot darbības, kas tiek veiktas no mošanās brīža līdz gulētiešanai.

Savukārt vidējās grupas saimīte  – “Kāpēcīši”, pārējos aizrāva ar mīklām un tautasdziesmām par saulīti un mēnestiņu, attēlojot tās ar kustībām.

“Kamoliņu” grupas audzinātāja Inese, atklājot grupas kopējo skatījumu par tumsu un gaismu, uzsvēra: “Pasaule ir skaisti sakārtota. Tajā visam ir sava vieta. Dievs mums ir devis dienu darbam, un spēlēm, rotaļām, bet nakti – miegam un atpūtai. Paldies Tev , Dievs, par visu: par sauli, kas dāvā mums siltumu un gaismu, par sudraba mēnesi un mirdzošajām zvaigznēm naksnīgajās debesīs!” Tāpat, “Kamoliņu” grupas bērni pārējos iepriecināja ar teatrālu uzvedumu” Nakts un diena”.

“Ezīšu” grupas bērni, akcentējot gaismas un tumsas nozīmīgumu un savstarpējo vienotību, pārējos iepriecināja gan ar tautasdziesmu skandēšanu, gan ar izteiksmīgu dzejoļa runājumu, atklājot fejas Dienas un fejas Nakts skaistumu.

Pasākuma nobeigumā “Kāpēcīšu” grupas audzinātājas aicināja visus izkustēties, bērniem tik ļoti mīļajā kustību rotaļā “Gulēja saulīte”.

Paldies audzinātājām par īpaši piemeklētajiem, pasākumam atbilstošajiem vārdiem, un bērniem, par izteiksmīgajiem runājumiem! Lai līdz ar gaišākiem rītiem un vakariem, arī mūsos pašos vairojas gaisma un prieks!

 

Metodiķe Ramona