Pirmsskola-septembris 2017

 

Sporta jeb Olimpiskā diena Mazajā skoliņā

 

“Starptautiskā Olimpiskā komiteja, atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās Olimpiskās komitejas organizēt “Olimpisko dienu”, popularizējot Olimpiskās vērtības – draudzību, cieņu un izcilību. “Olimpiskās dienas 2017” devīze šajā gadā ir “Vingro svaigā gaisā!””, atzīmē LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskas vicečempions Žoržs Tikmers.

 

Misas vidusskola, kā arī Mazā skoliņa piedalījās Olimpiskajā dienā, kas šogad notika 22. septembrī. Tika ņemts vērā atgādinājums par sportošanu brīvā dabā – bērnudārza bērni nebaidījās saslapināt kājas slapjajā zālē un visas sporta aktivitātes veica grupu laukumiņos.

Mazās skoliņas skolotājas ar saviem palīgiem bija sagatavojušas dažādas stafetes un uzdevumus, lai būtu interesanti gan pašiem mazākajiem „Rūķīšu” grupiņas bērniem, gan arī lielākajiem, kuri jau gatavojas skolai.

„Rūķīšu” grupiņas audzinātāja Laima Spalva iejutās policista lomā, jo visu nedēļu grupiņās tika runāts par drošību gan grupas telpās, gan laukumiņos, gan uz ceļa kā arī citur, tāpēc šī Olimpiskā diena bērnudārzā bija saistīta ar drošību. „Es esmu policiste – uzturu kārtību sabiedriskās vietās. Lai kļūtu par labu policistu ir jābūt ne vien godīgam, gudram, taisnīgam, bet arī veiklam, stipram, izturīgam un attapīgam,” bērnus uzrunāja audzinātāja Laima. Uzsākot sportiskās aktivitātes visi dalībnieki iesildījās, kopīgi izkustējās fonā skanot „Policistu dziesmai.”

Katras grupiņas rotaļu laukumā bija dažādas stafetes, uzdevumi – bumbiņu mešana mērķī, šķēršļu joslas veikšana ar leļļu ratiem u.c. Bērni komandās varēja mēroties spēkiem virves vilkšanā, pārbaudīt savu veiklību koka karotē nesot ābolu. Visvairāk bērniem patika lekt ar maisiem.

Kad sporta aktivitātes bija beigušās, visi pulcējās uz noslēgumu, kurā policiste Laima uzdeva dažādus jautājumus par drošību. Bērni nedēļas laikā bija daudz ko iemācījušies un uz jautājumiem atbildēja pareizi, tāpēc katra grupiņa saņēma veselīgos našķus – ābolus, kā arī katram bērnam tika medaļa ar atstarojošu elementu, lai dienas tumšajā laikā visi būtu redzami!

 

Alise Dreimane,

pirmsskolas izglītības skolotāja palīdze

 

 

 

Dzejas rīts Misas Mazajā skoliņā

Atbrauc pie manis uz rudeni,

Izkāp pie apšu bekas,

Sasildi rokas pīlādzī.

Atbrauc pie manis uz rudeni…

(O. Vācietis)

 

Septembris – laiks, ka Mazo skoliņu sāk piepildīt jautras čalas un prieka pilnas bērnu acis. Šis ir laiks, kad arvien biežāk sākam izjust rudens dzestro elpu…

Šajā laikā visā Latvijā notiek Dzejas dienas. 15. septembris arī Misas Mazajā skoliņā iesākās ar dzejas rītu. Bērni, vecāki, skolotāji ar prieku varēja baudīt daudzu latviešu dzejnieku darbus.

”Kāpēcīšu” grupas bērni kopā ar audzinātājām savu redzējumu par rudeni pauda tautasdziesmās, atveidojot tās ar atbilstošām kustībām. Savukārt ”Rūķīšu” grupas skolotājas dzejolīšus attēloja īsos, teatrālos uzvedumos.  Bērniem ļoti patika dzejolis par sunīti, kurš vārīja cūku pupas un deva tās nogaršot klātesošajiem.

Pie “Ezīšu” grupiņas rudens viesojās ar Maijas Laukmanes dzejoļiem. Bērni runāja gan par ežu migas izdaiļošanu ar raibajām rudens lapām, gan rudens krāsām, kuras, kā izrādās, radot rūķi ar savām otām un krāsu bundžām!

Pīlādzi un ežuku kā rudens simbolu savos priekšnesumos izcēla “Kamoliņu” grupas bērni. Dzejoļu dramatizējumi klātesošajiem sniedza iespēju iepazīt gan pīlādžogas viltīgo dabu, gan atklāt ežuku kā atjautīgu un rosīgu dzīvnieciņu. Lauris, savā dzejolītī atklāja, ka dāsnā pīlādža ogas tikai izskatās skaistas un kārdinoši saldas, bet, liekot uz kārā zoba, ogas izrādās rūgtas.

Dzejai jārada īpaša noskaņa un emocijas – šķiet, ka tieši tas šajā rītā mums visiem kopā arī izdevās.

Baudīsim rudeni! Mielosimies ar purva sūnu pudurītī satupušajām sārtvaidzēm dzērvenēm, un uzņemsim vitamīnus no bagātīgās ābolu ražas!

 

                                                                     Ramona Ponomarenko,

                                                                                     Misas vidusskolas pirmsskolas izglītības grupu metodiķe