Septembris 2018

EKO skolas sktivitātes

Ar jauno mācību gadu EKO skolas aktivitātes turpinās. Novērtējums par iepriekšējo darba cēlienu tika saņemts EKO skolu apbalvojumu piešķiršanas ceremonijā 14. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur Misas vidusskola saņēma “Zaļo diplomu”. Paldies skolotājai Ilutai Somai par EKO skolas vadīšanu un pasākumu organizēšanu!

Dzīve ir pārmaiņas un ar šo mācību gadu EKO skolas aktivitātes vadīs skolotāja Agrita Ivanovska.

Jaunais darba cēliens iesācies un 11. oktobrī skolas EKO padomes pārstāvji – Reinis Diena, Matīss Diena, Viktorija Šakirova, Amanda Gāža, Daniēls Maļinovskis, Līga Belruse piedalījās Zemgales reģionālajā forumā Salaspilī. Diena bija ļoti spraiga, uz izziņu un uz komandas saliedētību vērsta. Rīts sākās ar EKO orientēšanos Salaspils botāniskajā dārzā. Skolēniem bija iespēja klausīties botāniskā dārza direktora Andreja Svilāna lekciju, iepazīt botāniskā dārza augus, kā arī Silavas meža institūta pārstāvja lekciju par meža ietekmi uz ekoloģiju. Un kur vēl uz ugunskura vārītā zupa zem rudenīgajām kļavām!

Diena noslēdzās draudzīgā izvērtējuma pasākumā, kurā tika apkopoti guvumi, saņemti apsveikuma vārdi un apbalvojumi.

Arī pedagogiem bija pieredzes stunda par EKO padomes darbu Salaspils 1. vidusskolā, bija iespēja apmeklēt Salaspils 1. vidusskolas jauno ēku un savstarpēji bagātināties par EKO skolu kustību.

Paldies Salaspils 1. vidusskolas EKO kustības atbildīgajai skolotājai Annai Grenciņai – Grencionei!

Skolēnu atziņas par pasākumu:

 • Varējām iegūt draugus (Līga).
 • Patika orientēšanās pa botānisko dārzu un interesantie uzdevumi kontrolpunktos (Amanda).
 • Interesanti bija vērot dažādus eksperimentus bioloģijā un ķīmijā (Amanda).
 • Patika ekskursija pa botānisko dārzu, kuru vadīja pats direktors Andrejs Svilāns (Viktorija).

Ar skolniekiem kopā bija, līdzi darbojās un mācījās direktore Anna Balgalve

Zinātnieku nakts

Jau vairākus gadus pēc kārtas mūsu skolas vecāko klašu  skolēni dodas uz lielisku pasākumu Latvijā – Zinātnieku nakti. Šajā gadā nolēmām  apmeklēt Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru (BMC) un LU Fizikas un Matemātikas fakultāti (FMF). Aptaujājot skolēnus pēc brauciena, izkristalizējās populārākās aktivitātes un intereses. BMC  skolēni izmēģināja “Izlaušanās no šūnas” spēli, veidoja varavīksni mēģenē,  izzināja ģenētisko mantojumu, uzzināja interesantu informāciju par fāgiem, radīja savu “zvēriņu” no uzlīmītēm u.c. LU FMF  mūsējiem visvairāk patika piedalīties interaktīvā viktorīnā, kurā varēja  vinnēt  magnētiņus. Sajūsmu izraisīja iespēja nogaršot  -195,79 grādu aukstu cepumu. u.c. aktivitātes. Aizraujoša, saturīga, rosinoša Zinātnieku nakts Misas skolēniem!!!

Matemātikas un Dabaszinātņu MK vadītāja

Mārīte Ozola

Rudens mācību ekskursija

27. septembrī 7., 8., un 9. klašu skolēni ar savām audzinātājām devās mācību ekskursijā. Pirmā pietura – Ķekava, konfelāžu ražotne “Gi Line”. Aptaujājot skolēnus, noskaidrojās , ka visinteresantāk bija pašiem pagatavot ” konču ” no ābolu marmelādes. Uzzinājām, ka, lai saražotu šādas konfelādes, nepieciešami daudzu profesiju darbinieki : dārznieks, tehnologs, grāmatvedis, iepakojuma dizainers, mārketinga speciālists, šoferis u.c. Otrā pietura-  P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs. Ļoti interesanti! Kā senatnē ārstēja cilvēkus? Ar garu palīdzību!Lielu ievērību izpelnījās vecais zobārsta krēsls ar kājminamo urbi! Brr! Izrādās, pirmā dzīvā būtne kosmosā bija suns un padomju kosmonauti bija maza auguma – līdz 1,65m. Protams, muzejā ir vēl  ļoti daudzas lietas, ko redzēt. Trešā pietura – Latvijas Okupācijas muzejs “Stūra māja”. Paspējām, jo no 1.oktobra Stūra māja ir slēgta uz nenoteiktu laiku uz rekonstrukciju! Skolēniem atmiņā visvairāk palicis gida stāstījums – kā apcietinātos ietekmēja, gan psiholoģiski, gan fiziski, lai panāktu atzīšanos pretpadomju darbībā, piem., cilvēks kritizēja padomju varu. Staigāšana pa kamerām, mazgātuvi, cietuma pagalmu bija iespaidīga.

7.kl audzinātāja M.Ozola

Miķelīša saules ceļš

Rudentiņ, bagāts vīrs,

Daudz tu mums dāvināji:

Pilnas klētis labībiņas,

Pilnas ķešas sudrabiņa.

 

Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži, kad dienas ilgums vienāds ar nakts ilgumu.Līdz Miķeļdienai visai ražai, kas izaudzēta dārzos un tīrumos jābūt novāktai.

Mūsu skolēni lepojas ar savos dārzos un pagalmos savāktajām rudens veltēm – dārzeņiem, ziediem, augļiem, kastaņiem, zīlēm un krāsainajām koku lapām – kopīgi izveidojot krāšņu un bagātīgu mandalu “Saulīte”.

Paldies mūsu audzēkņu vecākiem par atbalstu, sarūpējot rudens veltes, nebaidoties no skarbajiem laikapstākļiem iepriekšējā pēcpusdienā.

4. klases audzinātāja Inga Spangere

Dzejas dienas virpulī Misas vidusskolā

Ir sācies Jauns mācību gads. Jauns gads, tātad, jauns sākums. Jauns sākums var būt jebkurš mirklis, stunda, diena, nedēļa, mēnesis, gadalaiks,

mācību gads, dzimšanas diena. Jauns sākums var būt mirklis, kad paveici to, kas līdz šim neizdevās.

Misas vidusskolā no 3.septembra līdz 20. septembrim virpuļoja Dzejas virpulis. Šai virpulī iesaistījās 64 skolēni un deva savu artavu Latvijai. Artava, tas ir, saujiņa labu domu, labu vēlējumu latvju tautai simtgadē.Skolēnu asais prāts visus pārsteidza. Mums bija radošākie, interesantākie akrostihi.

Latvijas daba

Augustā apaugušās apaļās apses

Tīrumu brīnumu brīnums

Villaiņu apmezglotā

Ielikta pūrā

Jaunu domu apgarotā

Apvītā

Pūles un centība vienmēr atmaksājas.

Pēcpusdienas sarunā par Dzeju piedalījās skolēni, skolotāji un literāte Una Imula. Skolēni lasīja savus sacerētos akrostihus, bet literāte visiem vēlēja ieslēgt domāšanu, fantazēt un piepildīt izsapņotos sapņus.

Par ļoti labi padarīto darbu skolēni saņēma pateicības. Prieks par paveikto bija visiem.

Misas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Dale Oškalne

Misas vidusskolā “Olimpiskā diena 2018”

Pēc cītīgas un aizrautīgas gatavošanās “Olimpiskajai dienai 2018”, skolēni bija patīkami satraukti, jo beidzot pienāca ilgi gaidītais brīdis, kad visa skola kopā izpildīja vingrojumu kompleksu. Pēc vingrojuma skolotāja Dita ar smaidu sacīja: “Tas bija aizkustinoši!” Pozitīvās emocijas bija uzkrātas un sportiskā diena turpinājās stadionā, kur skolēni katrs rādīja savas prasmes vieglatlētikas disciplīnās. Arī skolotāji aktīvi iesaistījās sportiskajā dienā.Demonstrēja savas prasmes, precīzi nomērot un pierakstot rezultātus, citi atkal aktīvi juta līdzi savas klases rezultātiem. Uzdrošinājās arī pamēģināt kādu no veicamajiem uzdevumiem.

Esam iesākuši aktīvi pirmo mācību mēnesi. Mērķis ir neapstāties pie sasniegtā un vienmēr doties uz priekšu! Tāpēc ar pilnu sparu iesoļojam “Eiropas Sporta nedēļā”, kura norisināsies no 22. – 29. septembrim.

Paldies gan skolēniem, gan arī skolotājiem par aktīvu piedalīšanos!

Sporta skolotāja Rolands Plēsnieks

***

Jauno sporta tūrisma pulciņa gadu iesākām ar lielisku pārgājienu. Ceļu sākām pie Zaļās kāpas Ķemeros. Kad sasniedzām Kaņiera ezeru sākās grūtības. Pirmās dienas galapunkts bija kempings Lapmežciemā. Nākamajā dienā gājām atpakaļ uz Ķemeriem gar jūru. Vakarā bijām mājās. Bija jautri pavadīt laiku kopā.

Anastasija Paula, 8. klases skolniece

Skolas soma

6. septembrī Arēnā Rīgā norisinājās Vislatvijas skolu pasākums “Skolas soma”, kurā piedalījās arī mūsu skolas trīs 12.klases meitenes.

Visus dalībniekus sveica ministru prezidents Māris Kučinskis un kultūras, izglītības un zinātnes ministri. Pasākumā bija iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās un klausīties koncertu ar atpazīstamu Latvijas mākslinieku dalību. Ar muzikāliem priekšnesumiem mūs priecēja komponists Raimonds Pauls, grupas “Dagamba”, “Edavārdi” un daudzi citi.

Paldies par doto iespēju piedalīties šajā jaukajā pasākumā.

12. klases skolnieces A. Petunova, D. Lauciņa, A. Klieka

Vecumnieku novada skolu futbola sacensības

Jaunais mācību gads iesācies ne tikai apgūstot jaunas zināšanas skolas solā, bet arī ar sportiskajām aktivitātēm. 14. septembrī, Vallē, notika novada skolu futbola sacensības A un C grupām. Misas vidusskolas abas zēnu komandas bija kaujinieciski noskaņotas jau dodoties uz sacensībām. Kā pirmie pie panākuma tika C grupas zēni, uzvarot Valles vidusskolu ar 5:1. Tikmēr pirmo spēli aizvadīja arī A grupas zēni, kuri ar 1:2 atzina Skaistkalnes vidusskolas pārākumu. Arī otrajā spēlē A grupas zēniem veiksme nebija blakus un nācās atzīt Vecumnieku vidusskolas pārākumu ar 1:2. Interesants fakts – kopā pa šīm abām spēlēm, zēni “norībināja” vārtu konstrukciju (6!) reizes.

Kamēr vecākā grupa gatavojās apbalvošanai, tikmēr C grupas zēni aizvadīja savu nākamo spēli pret Vecumnieku vidusskolu, kur izcīnīja uzvaru ar 2:1. Arī savā pēdējā spēlē ar 2:1 izdevās pārspēt Skaistkalnes vidusskolas zēnus. Liels nopelns panākumiem bija komandas kapteiņa, Ņikita Karaseva, sniegumam laukumā. Protams, bez komandas biedru atbalsta, tas nebūtu izdevies!

A grupā :

 1. Skaistkalnes vidusskola.
 2. Vecumnieku vidusskola.
 3. Misas vidusskola. Komandā spēlēja: (Lauris Dūra, Adrians Pridijs, Artis Kaksis, Edijs Roķis, Edvīns Litčenko, Gatis Dumbris).

C grupā:

 1. Misas vidusskolas. Komandā spēlēja: (Ņikita Karasevs, Aleksis Karpovs, Gustavs Jaunzemis, Edijs Litčenko, Agris Kozlovskis, Artūrs Antonovs, Jānis Dūra, Edijs Germelis).
 2. Valles vidusskola.
 3. Skaistkalnes vidusskola.
 4. Vecumnieku vidusskola.

Paldies puišiem par cīņas sparu!

Sporta skolotājs Rolands Plēsnieks

Orientēšanās sportā – bronza

 Sveicam Zemgales reģiona 3.vietas ieguvēju Tīnu Spalvu orientēšanās sportā!

 Un mūsu skolas absolventu Jāni Sapatu ar 5.vietu Latvijas čempionāta orientēšanās sportā.

Sporta tūrisma pulciņa vadītāja Ingrīda Vaisjune